Анна Чуприна

 

 

reklama-2018 745x93

Анна Чуприна

Анна Чуприна

Як українці відчують на собі запуск новацій у сфері надання житлово-комунальних послуг, що буде з тарифом Роттердам+ на електроенергію та цінами на газ, пояснює заступник директора Центру економічної стратегії Марія Репко.

"Минулий рік був плідним на прийняття важливих законів у сфері енергетики. Основні очікування 2018 року пов'язані з тим, як вони запрацюють.

У сфері енергетики у 2018 році у фокусі буде розвиток подій довкола трьох реформ.

Перша – реформа ринку газу. Поки складається враження, що уряд вирішив відійти від принципів ринкового ціноутворення і знову залишити різницю між регульованою ціною на газ для населення та для промисловості. Це створює корупційні ризики та заважає появі нових ринкових гравців.

У грудні цього року Нафтогаз у Стокгольмському арбітражі домігся нових умов постачання російського газу – суд відхилив вимоги Газпрому про положення "бери або плати" на суму $56 млрд за 2009-2017 рр. Це означає, що Україна зможе замістити європейський газ за ціною "хаб+транспортування" дешевшим газом із Росії за ціною "хаб", і ринкове ціноутворення впровадити буде політично іще складніше.

Друга – реформа ЖКГ та субсидій на оплату комунальних послуг. У квітні 2017 року Верховна Рада прийняла закон "Про ринок електроенергії", однак тепер державі потрібно більше уваги та коштів приділити енергоефективності.

В наступному році на фінансування субсидій закладено більше 70 млрд грн, а на енергоефективність – менше 1 млрд грн. Щоб зменшити "проїдання" мільярдних субсидій варто зробити їх отримання більш цільовим та перевірити нормативи на відповідність критерію "чи стимулюють вони енергоефективність?". Але щоб це спрацювало, потрібна політика енергоефективності та простий доступ громадян до необхідного фінансування. За розумного підходу до споживання – створення ОСББ, проведення енергоаудиту, утеплення будинку та отримання "теплого кредиту" чи коштів іншої програми, цілком можливо буде суттєво знизити свій рахунок за тепло.

Третя найбільш очікувана зміна – реформа ринку електроенергії.

Тут надважливим моментом є незалежність та неупередженість регулятора і його дії на користь споживачів та ринкових відносин, а не обраних бізнесів. Зараз із цим виникають великі питання. Наступного року мають обрати нових членів НКРЕКП, і, якщо вони будуть дійсно незалежними та професійними, є надія на вирішення питання із тарифом "Роттердам+" та спрощенням підключень до електромереж. Але, нажаль, поточний розвиток подій робить цю надію надто примарною."

Джерело: VoxConnector

Головний експерт РПР з питань антикорупційної політики Олександр Лємєнов розповідає, коли запрацює Державне бюро розслідувань, чи створять Антикорупційний суд та Службу фінансових розслідувань, і аналізує сценарії розвитку подій навколо діяльності НАЗК і НАБУ.

Антикорупційна політика 2018 року – це продовження уже початого, та реалізація давно обіцяного. Можна виділити п’ять основних очікувань.

1.Запуск Державного бюро розслідувань – надпотужного правоохоронного органу, що після набрання співробітників візьме на себе слідчі функції, які на цей момент має Генеральна прокуратура України. Станом на січень, обрано керівництво ДБР – директора та двох заступників, а також визначено структуру цього органу. У кінці 2017 року народний депутат Мустафа Найєм подав розроблений з експертами законопроект щодо удосконалення окремих положень з питань діяльності Державного бюро розслідувань. Мета ініціативи – забезпечити ефективну діяльність ДБР та усунути колізію між нормами чинних законодавчих актів у цій сфері.

10 січня, Кабінет міністрів оприлюднив Типовий порядок призначення на посади у ДБР. Згідно з документом,залучення представників громадськості до складу ДБР та Ради громадського контролю ДБР не є обов'язковим.

Також оприлюднено порядок формування складу Ради. Він формуватиметься на конкурсній основі шляхом голосування за представників громадських об’єднань, які будуть особисто присутні на установчих зборах.

Нардеп Мустафа Найєм пояснив, що таким чином ДБР став єдиним новосформованим правоохоронним органом, керівництво якого допускає усунення громадськості від обрання кадрів у ДБР. Передбачені підходи до формування Ради громадського контролю,на думку депутата,створюють ризики участі в установчих зборах представників фейкових або кишенькових громадських об'єднань.

2.Прийняття Закону "Про Антикорупційний суд"– відповідний нормативно-правовий акт очікує на ухвалення вже півтора роки. За цей період народні депутати вже двічі подавали свої версії законопроектів, проте суб’єктом законодавчої ініціативи все ж таки має бути президент Петро Порошенко. Наразі він уже подав відповідний проект закону до парламенту, однак документ не відповідає рекомендаціям Венеційської комісії.

3.Боротьба за незалежність Національного антикорупційного бюро України – протягом 2017 року провладна верхівка докладала зусиль для того, щоб зупинити антикорупційний поступ НАБУ. Були спроби делегувати до складу комісії по аудиту НАБУ своїх "уповноважених" представників для винесення негативного висновку, що може стати підставою для звільнення директора Бюро Артема Ситника. Також ми спостерігали намагання законодавчо "вгамувати" НАБУ, створивши перепони для діяльності правоохоронців.

4.Переобрання керівництва Національного агентства з питань запобігання корупції – одна з очікуваних змін, яка навряд чи буде реалізована в 2018 році. Можна з впевненістю констатувати, що НАЗК знаходиться під повним контролем Адміністрації Президента. Як наслідок – ніхто не піде на переформатування складу членів Агентства, тим більше, коли вже обрано повний склад НАЗК.

5.Створення єдиного органу публічної влади з економічного контролю. Цей орган перебере під своє крило розслідування цілого ряду економічних злочинів, які наразі відпрацьовуються іншими органами. У своїй діяльності він покладатиметься більше на аналітичну складову, ніж силові методи.

За останній рік було два законопроекти про створення нової структури. Один – підготовлений Міністерством фінансів, інший – парламентським комітетом з питань податкової та митної політики. Обидва вони передбачали створення Служби фінансових розслідувань. Жоден з документів не знайшов підтримки в уряді та парламенті.

Під час останньої зустрічі президента з бізнесом на початку грудня минулого року президент доручив голові парламентського комітету з питань податкової та митної політики Ніні Южаніній підготувати чергову редакцію законопроекту. Южаніна презентувала його концепцію. Передбачається створення вже не СФР, а Національного бюро фінансової безпеки.

Коли саме воно запрацює і чим відрізнятиметься від СФР стане зрозуміло після появи законопроекту. Створення такого органу дозволить значно зменшити корупційну складову у діяльності відразу кількох правоохоронних органів.

Джерело: VoxConnector

Держстат оприлюднив показник річної інфляції за 2017 рік - 13,7%. Він виявився вищим за прогнозований. Чому ціни зростають та що з цим робити, пояснює старший економіст Центру економічної стратегії Дмитро Яблоновський

"Минулого тижня Держстат оприлюднив показник річної інфляції за 2017 рік. Він виявився вищим за всі прогнози. Наприклад, Нацбанк закладав зростання цін на рівні 8 (+/-2%). Інфляція за останні 12 місяців навіть перевищила показник 2016 року, який склав 12,4%. У чому дійсна причина зростання цін?

Як висока температура лише симптом хвороби, так й висока інфляція – лише симптом нездорової економіки. Температуру збили із максимальних 43,3% у 2015, але економіку не вилікували.

Результат – поки економіки країн, що розвиваються, наздоганяють лідерів, зростаючи на 4,6%, розвинуті економіки намагаються тримати темп 2,2%, Україна відстає, закінчуючи рік із зростанням трохи більшим за 2%.

Що є причинами, які викликають такий симптом як інфляція та як вона пов’язана з економічним зростанням?

Інфляція – похідна від змін попиту та пропозиції на ринках. З боку попиту зростання цін залежатиме від того, скільки грошей люди готові витратити на товари та послуги. З боку пропозиції – наскільки готові компанії збільшувати виробництво у відповідь на зростання попиту та як швидко зростатимуть витрати виробників, які вони змушені закладати у ціни для споживачів.

У 2017 відбулося декілька подій, які призвели до зростання попиту.

  • Це стимулювання державою зростання доходів через підвищення мінімальної зарплатні до 3200 грн.
  • Осучаснення пенсій (після осучаснення середній розмір пенсіїдля 10,2 млн пенсіонерів зріс на 561,17 грн) та зростання зарплат внаслідок дефіциту робочої сили. Останнє грало також й з боку пропозиції, примушуючи виробників закладати вищі витрати праці у продукцію.
  • Додало до інфляції пропозиції й те, що регулятор НКРЕКП, який мав би бути неупередженим арбітром, виявляв більшу прихильність до олігархічних монополій, ніж до бізнесу, який споживає їх послуги.

Стимулювання зростання добробуту громадян – правильна мета, але для того, щоб економіка відповіла не інфляцією, а змогла перетравити збільшення споживчого попиту у енергію для зростання, потрібно збільшення її ефективності: нові виробничі потужності, в умовах дефіциту робочої сили – збільшення її продуктивності, для стримування інфляції витрат – демонополізація економіки. Основні ліки – інвестиції та конкуренція. Діючі речовини цих ліків – приватизація, відкриття ринку землі, дерегуляція та спрощення умов ведення бізнесу, боротьба із корупцією.

Саме інвестиції призводять до розширення пропозиції та, як наслідок, економічного зростання замість зростання цін. Прямі іноземні інвестиції за 9 місяців 2017-го склали $1,2 млрд – це менше, ніж за такий самий період 2016-го й навіть 2015-го року. Конкуренція також стримує інфляцію, оскільки стимулює виробників до ефективності запропонувати свій товар або послугу за найнижчу ціну.

Отже що робити?

 

 

Детальну процедуру лікування було прописано у меморандумі МВФ, який Україна на словах погодилася виконувати, але насправді знову почала шукати чарівні способи швидкого одужання від ворожок на податкових пільгах, знахарів індустріальних парків, цілителів "купуй українське" (законопроект №7206, який передбачає цінову дискрименацію іноземних виробників при держзакупівлях).

Вчені довели, ефект плацебо існує, але полегшуючи симптоми, він не здатний вилікувати від інфекції або вірусу. Тож вірус корупції та інфекція монополізації за дотримання порад знахарів-популістів лише набудуть більшого розповсюдження та призведуть до погіршення стану хворого.

Тому, якщо ми прагнемо одужання економіки, потрібно відмовитись від послуг ворожок та цілителів та повернутись до більш тривалої, але перевіреної часом терапії інвестиціями та розвитком конкуренції. Тоді, нарешті, ми зможемо отримати реальне суттєве підвищення добробуту громадян України замість чергового витку інфляції".

Джерело: VoxConnector

Президент України Петро Порошенко просить скасувати подання декларацій для активістів

 

Про це повідомляє Українська правда. За інформацією видання, про це заявила представник Президента України у ВР Ірина Луценко під час погоджувальної ради.

Вона наголосила, що Президент просить парламент підтримати його по законопроектах, «де виключається обов’язок подавати е-декларації громадськими активістами, фізичними особами, що отримують кошти, майно в рамках реалізації в Україні програм технічної та іншої допомоги».

Нагадаємо, документ, який, зокрема, передбачає і подання декларацій активістами Президент підписав у березні 2017 року.

Але вже на початку липня Петро Порошенко подав на розгляд Верховної Ради проекти законів щодо скасування е-декларування майна антикорупційними громадськими організаціями.

У вересні ж минулого року Президент України закликав Верховну Раду якомога скоріше ухвалити внесений ним законопроект про скасування електронного декларування для громадських активістів–антикорупціонерів. 

 

За матеріалами видання «Українська правда».

Створено ГО «Інтерньюз-Україна» в рамках проекту «Декларації».

 

Більше 3000 декларацій за 2017 рік вже подано до єдиного державного реєстру.

Про це повідомляє прес-служба НАЗК. Черговий етап подання декларацій розпочався 1 січня та триватиме до 1 квітня. Декларації мають подати президент, керівництво АП, прем’єр-міністр та інші урядовці, депутати Верховної Ради і місцевих рад, селищні і міські голови, державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування, військові посадові особи, судді, керівники підрозділів НАБУ, Податкової, ДБУ, СБУ і прокуратури.

Вперше цього року декларації подаватимуть і представники громадських організацій. Адже 23 березня Верховна Рада ухвалила закон, який зобов’язує у тому числі подавати декларації представників громадських організацій, що здійснюють антикорупційну діяльність, а також усіх контрагентів установ, які отримують кошти міжнародних програм на протидію корупції.

Наразі НАЗК повідомляє, що за 2017 рік подано 3609 щорічних декларацій. Для порівняння – у жовтні 2016 року повідомлялось, що, наприклад, перевірці Агентства підлягає більше мільйона податкових звітів.

За матеріалами «Детектор-медіа».

Підготовлено ГО «Інтерньюз-Україна» в рамках проекту «Декларації».

Є імовірність, що подавати податкові декларації зобов'яжуть олігархів. Відповідний законопроект з’явився на сайті Міністерства фінансів.

У оприлюдненому документі пропонують визначити фізичними особами з високими доходами власників підприємств-великих платників податків, і зобов'язати їх подавати щорічну податкову декларацію.

До зазначеної групи платників податків пропонують також віднести власників 10% і більше статутного капіталу або права голосу придбаних акцій юрособи-нерезидента, яке задекларувало прибуток за минулий податковий період 10 млн євро і більше.

Фізособами з високими доходами вважатимуть і тих бізнесменів, чий річний дохід за попередній рік перевищив 50 млн. грн.

Такі особи, згідно законопроекту, і подаватимуть декларації, і нестимуть відповідальність за їхнє несвоєчасне надання.

Підготовлено ГО «Інтерньюз-Україна» в рамках проекту «Декларації»

 

На второй день Нового года министр регионального развития, строительства и ЖКХ Геннадий Зубко отчитался на своей страничке в Faceboоk, что в Украине сформировано 698 объединенных территориальных громад [ОТГ]. Они покрывают 29 процентов территории страны, проживают в них более шести миллионов человек. Относительно еще шести громад ОГА готовят обращения в ЦИК относительно проведения первых выборов, плюс в 27-ми запущены процессы объединения.

Нам главное – ввязаться в "битву"...

Напомним, что децентрализация идет в Украине с 2015 года. Несмотря на все сложности добровольного объединения, она является наиболее успешной из двух десятков заявленных реформ. Предполагается, что окончательное административно-территориальное устройство сложится к 2020 году, когда вместо 11 тысяч местных советов появится порядка полутора-двух тысяч самодостаточных громад. Однако и на третьем году реформирования центральная власть все еще не определилась, что будет с границами районов, какие в конечном итоге за ними останутся полномочия, а законопроект "Об административно-территориальном устройстве Украины" обрастает бесчисленными правками.  

Впрочем, следует отметить, что децентрализация не была быстрой и безболезненной и для стран бывшего СССР, вошедших в Евросоюз в 2004 году. Но результаты впечатляют. В этом корреспондент "МИГа" убедился во время визита в Литву. Визит проходил в рамках проекта "Точное отображение Соглашения об ассоциации Украина-ЕС в украинских медиа".*

... а соседям – делать все планомерно

ДаляКак рассказала украинским журналистам руководитель отдела политики местного самоуправления департамента политики гражданского управления МВД Литвы Даля Масаитиене, админреформа длилась в стране почти 15 лет. Но началась именно с подготовки законодательной базы, которая заняла почти пять лет.

До 1995 года в Литве действовал советское административно-территориальное устройство – там было 11 городов республиканского значения, 44 района, в которых существовал 81 город, 22 местных города и 423 округа – всего 581 административно-территориальная единица. К 2006 году в стране стало 60 муниципалитетов [municipalities], расположенных в десяти регионах [counties]. Последние формировались по принципам экономической, социальной и этно-культурной общности.

На региональном уровне государство обеспечивает безопасность, надзор и контроль, через министерства и ведомства управляя полицией, пожарниками, госзакупками, налогами, охраной окружающей среды, инспекцией трудового законодательства, медицинским и социальным страховыми фондами. Муниципалитеты же решают все вопросы жизнеобеспечения. Админнадзор над ними на предмет соответствия их решений законам осуществляют чиновники, назначаемые правительством.

Литва муниципалитеты

Самым большим муниципалитетом является столица Вильнюс с населением более полумиллиона, самым маленьким – курортный городок Неринга, где проживает около четырех тысяч жителей. Процесс админтерустройства продолжает оставаться открытым [c 2000 по 2006 годы число муниципалитетов выросло с 55 до 60]. Но приобретенный опыт показал, что малочисленные муниципалитеты являются дотационными, поэтому главным условием для создания новых единиц является не менее 15 тысяч жителей.

Увидеть проблему глазами жителей

“С законодательной базой у нас все хорошо, – говорит Даля Масаитиене. – Но в самоуправлении очень важно участие самих жителей. Между тем есть граждане, которые считают, что все, вплоть до хороших отношений в семье, должно обеспечивать государство. Есть и другие, которые хотят, чтобы государство им не мешало делать, что они хотят, но участвовать в общей жизни не очень желают. И все же опросы показывают, что в той или иной форме в процессе принятия муниципальных решений задействованы 28 процентов жителей. С другой стороны, мэры и местные политики проходят специальное обучение, чтобы уметь видеть проблему глазами жителей, когда приходится принимать непопулярные решения.

Одним из примеров может служить обновление общественного транспорта в Вильнюсе. Долгое время он оставался хаотичным, но люди привыкли к старым небезопасным маршруткам, и идею замены их на большие автобусы восприняли неласково. Понадобилось немало усилий, чтобы убедить их, что шастающие безо всяких правил "душманские авто" – не самое лучшее средство передвижение по городу. Людей привлекали также к разработке новых маршрутов, но только по истечении пяти лет все остались довольны.

Главное в самоуправлении – объяснять людям свои решения задолго до их принятия. Тогда граждане чувствуют, что их интересы важны, и сами охотнее участвуют в самоуправлении”.

В Каунасе планов громадье – просчитанная стратегия

Площадь

Центральная площадь Каунаса

К вступлению в Евросоюз Литва подошла со сформированной децентрализованной административно-территориальной системой. Что очень помогло в освоении европейских денег. Особенно актуально это стало после 2014 года, когда Евросоюз изменил "тематику" вливаний с развития инфраструктуры на конкретные проекты. При многих муниципалитетах были созданы так называемые группы местного действия, в которых вместе с властями работают предприниматели и общественники. Эти группы и решают, на чем нужно сосредоточиться, чтобы на самые важные и нужные проекты аккумулировать средства из разных источников.  

Одним из ярких примеров такого взаимодействия властей и общества является план "Проекты городского развития Каунаса".

Храм старыйВ Каунасе [100 км до Вильнюса и 228 км до Клайпеды], расположенном на пересечении железнодорожных и автомобильных путей, живет всего 298 тысяч человек.

Но в этом древнем городе, обладающем магдебургским правом с 1408 года, – масса архитектурных диковин и памятников истории и культуры, есть три свободных экономических зоны, а в четырех университетах, пяти колледжах и восьми техникумах учится 49 тысяч человек, которым нужно расти и всесторонне развиваться.

 

Улица

Поэтому и список проектов [финансирование из местного, литовского и европейского бюджетов] весьма впечатляет.

Развитие международного аэропорта [уже сегодня осуществляется рейсы по 17 маршрутам]

КаунасАэропорт

Строительство Национального инновационного центра "Научный остров" с постоянными и временными экспозициями, виртуальным планетарием и экспериментальными лабораториями

КаунасАйленд

Международный тендер на дизайн нового концертного зала имени Чурлениса

КаунасЧурленис

Реконструкция стадиона, часть площадей которого будет отведена Общественному центра, продуцирующему креативные идеи развития города

  Успешное управление самой большой      в Балтии "Жальгирис-ареной"

 Создание 20 бизнес-центров развития

КаунасБизнес

Реконструкция городской инфраструктуры [улицы, парки, дворы]

КаунасКиоски

Велосипедная дорожка

Межвоенная модернистская архитектура [в 2017 году включена в список наследия ЮНЕСКО]

КаунасАрхитектура

Проект "Инициативы для Каунаса"

Общественники – первые помощники власти

Последний очень напоминает наш проект "Общественный бюджет". Но ориентирован он в первую очередь на развитие общественных организаций, занимающиеся культурной, художественной, спортивной, социальной деятельностью. “Мы можем делать много реформ, но он не будут работать, если людям не предоставить хороших услуг, – говорит вице-мэр Каунаса Раса Снапстиене. – А очень многие из них [например, разнообразные консультации, организация детских летних лагерей, для НГО с опытом – госзакупки] могут предоставить неправительственные организации. Благодаря "Инициативам Каунаса" мы помогаем стать сильнее активным гражданам, покупая их услуги через заявленные проекты. Мы говорим: нам неважно, кто предоставит тот или иной сервис, но он должен быть качественным, потому активисты должны учиться и овладевать методиками”.

Большой резонанс получила инициатива "Каунас предлагает самую хорошую работу" – город доплачивает соцработникам, которые живут и работают с небольшими группами детишек, которых изъяли из неблагополучных семей. Благодаря этому в последнее время ни один младенец не попал в детский дом.

В 2016 году в "Инициативах для Каунаса" приняли участие 530 заявителей. 374 проекта на сумму 3 641 277 евро были поддержаны и воплощаются в жизнь.

Ну, а все вышеописанные "Проекты развития Каунаса" здесь собираются осуществить в ближайшее пятилетие. Ведь в 2022 году городу предстоит стать "Европейской столицей культуры".

Украина, будучи в десять раз больше Литвы по площади и численности населения, децентрализуется ускоренными темпами. Хотелось бы, чтобы и мозги местных властей работали побыстрее, анализируя существующие возможности и разрабатывая перспективные планы. Европейцы готовы давать деньги. Были бы плодотворные идеи...

Анна Чуприна, фото автора

*Проект «Точное отображение Соглашения об ассоциации Украина-ЕС в украинских медиа» воплощается польским Фондом международной солидарности в сотрудничестве с укранскими ОО «Интерньюз-Украина» и «Товариство Лева». Проект реализуется за средства Агентства США по международному развитию [USAID], а также за средства Программы «Поддержка демократии», финансируемой по Программе польского сотрудничества во имя развития МИД Республики Польша.

 

 
 

З новітніми технологіями, які використовуються у сучасному бджільництві,  запорізьких пасічників ознайомили під час обласного семінару, який відбувся в Комишуваській об’єднаній територіальній громаді Оріхівського району. Про це повідомляється на сайті Запорізької ОДА.

У його роботі  взяла участь заступник директора Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Людмила Щербина, представники Запорізького інформаційно-консультаційного центру «Агро-Таврія», керівники та спеціалісти сільгосппідприємств області.

Учасники семінару розглянули питання впровадження новітніх технологій у галузі бджільництва, методи боротьби із захворюваннями бджолиних сімей, ознайомилися з сучасним обладнанням, яке використовується у бджільництві. Слухачі семінару також поділилися досвідом та завданнями формальних і неформальних об'єднань бджолярів.

Крім цього, заступник директора Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Людмила Щербина ознайомила учасників з основними напрямками,  передбаченими в проекті Комплексної програми підтримки та розвитку агропромислового комплексу Запорізької області на 2018-2020 роки. Зокрема, у секторі бджолярства   перспективним напрямом розвитку бачиться  створення сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів по бджільництву на території регіону.  Ціллю бджолярського кооперативу стане об’єднання дрібних пасічників у організовану господарську структуру. Це допоможе забезпечити виробництво якісної та безпечної продукції бджільництва, надавати послуги з навчання інноваційним технологіям, покращити мікроклімат між бджолярами, органами влади та місцевого самоврядування, налагоджувати співпрацю з партнерами тощо. Функціонування таких кооперативів стане важливим фактором не тільки стабільної діяльності сектору бджільництва, а й розвитку його потенціалу.

На сайті студії онлайн-освіти EdEra (за посиланням: https://ed-era.com/nus) стартувала реєстрація на обов’язковий «Онлайн-курс для вчителів початкової школи», які навчатимуть першокласників з вересня 2018 року. Зареєструвавшись, можна ознайомитися зі структурою курсу, функціоналом платформи, а також вступними роликами лекторів, які читатимуть матеріал. Докладну інструкцію, як зареєструватися на курс, можна завантажити за посиланням (Додаток про реєстрацію).

При цьому  реєстрацію запущено на курс раніше, ніж має розпочатися саме навчання, щоб допомогти слухачам звикнути до платформи, спокійно зареєструватися та освоїтися.

Навчання на курсі має початися одразу після затвердження КМУ нового Державного стандарту початкової освіти. Про порядок і дату старту навчання буде повідомлено додатково.

Онлайн-курс відкритий для всіх охочих. Тобто кожен вчитель, який хоче опанувати методики компетентнісного навчання, або, наприклад, батьки школярів, можуть пройти навчання. У разі успішного закінчення курсу вони отримають електронний сертифікат. Успішність оцінюватиметься за виконання теоретичних і практичних завдань, що отримуватиме слухач під час навчання. Наявність сертифікату обов’язкова для вчителів, що навчатимуть 1-й клас з вересня 2018 року. Він зараховуватиметься як підвищення кваліфікації.

Курс складається з шести модулів. Серед тем – Державний стандарт початкової освіти, управління класом, методики компетентнісного та інтегрованого навчання, інклюзивна освіта.

Розроблено також інтерактивний посібник-глосарій EdEra Books ( https://edera.gitbooks.io/glossary/) з короткими теоретичними відео та навчальними текстами з онлайн-курсу. Так учителі матимуть швидкий доступ до важливої методичної інформації.

Онлайн-курс створено в межах співпраці Міністерства освіти і науки України, студії онлайн-освіти EdEra, громадської спілки «Освіторія» та партнерів.

Один із ефективних способів забезпечення зайнятості безробітних  -започаткування ними власної справи. З цією метою Державна служба зайнятості надає зареєстрованим безробітним організаційну, правову та фінансову підтримку, організовує навчання основам підприємницької діяльності. Про це нагадується на сайті Запорізької ОДА.

За даними обласного центру зайнятості, протягом 2017 року одноразову  виплату допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності надано  97 громадянам, які зареєструвались як суб’єкти підприємницької діяльності у сфері торгівлі, сільського господарства, надання побутових послуг населенню тощо. Серед них - 60 громадян із числа військовослужбовців, які брали участь  у антитерористичній операції, 48 - молодь у віці до 35 років,  22 жінки, вісім осіб – інвалідів.

Для стимулювання безробітних до започаткування власної справи, розробки успішної бізнес-ідеї, опрацювання етапів та шляхів втілення їх у життя систематично проводяться семінари з орієнтації на самозайнятість та підприємницьку діяльність. Протягом 2017 року було проведено 425 семінарів з орієнтації на підприємництво, в яких взяли участь близько 4,5  тисячі осіб. Безробітні мають можливість ознайомитися з матеріалами законодавчої бази з питань підприємництва, прикладами  бізнес-ідей та бізнес-планів. Особам, які бажають започаткувати власну справу, надаються індивідуальні консультації, в тому числі із застосуванням діагностики для визначення підприємницького потенціалу.

Професійне навчання здійснювалося в 43 навчальних закладах області, які пройшли відбір для організації професійного навчання зареєстрованих безробітних.

Протягом 2017 року на курсах цільового призначення з основ  підприємницької діяльності навчалися 45 осіб. З них  32 - зареєстровані безробітні  із числа демобілізованих учасників АТО.

apple d

Свежий номер

MIG-2018 01 18 03 1 253x374

 
 

Поиск

Система Orphus