canvas

Анна Чуприна

Анна Чуприна

Асоціація міст України вітає рішення Уряду, яке очікують громади! Через його затримку  кошти від акцизного податку з пального  акумулювалися на рахунках Казначейства та не надходили до бюджетів місцевого самоврядування, що створювало чималі проблеми у фінансуванні соціальної сфери.
Асоціація міст України доклала чимало зусиль до прийняття цієї постанови, адже, починаючи з липня цього року,  місцеві громади залишились без надходжень від цього податку і змушені були фінансувати чимало програм та заходів, відшуковуючи додаткові джерела надходжень, щоб не допустити заборгованостей за захищеними статтями видатків.
За таких обставин органи місцевого самоврядування не мали змоги профінансувати першочергові потреби та захищені статті видатків через ненадходження акцизного податку з нафтопродуктів. Нагадаємо, в багатьох бюджетах частка надходжень даного податку значно більше 50%, а вдеяких - сягає 80%.
Асоціація міст України, зважаючи на вимоги пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 08.02.2017 №96 порушила зазначене питання одразу в ІІ півріччі 2017 року на нараді в Міністерстві фінансів України. Крім того, було наголошено на низці недоліків діючого механізму, зокрема, тривалий термін схвалення постанови на прикладі І півріччя 2017 року коли кошти почали надходити лише в березні 2017 року.
Але через неузгодженість та відсутність чіткої оперативної координації, точних, достовірних даних Державної фіскальної служби України та Міністерства фінансів України проект постанови значно коригувався в показниках і затягувався в прийнятті. Зважаючи на це, Асоціація міст України змушена була неодноразово вимагати проведення нарад в Мінфіні та ДФС з метою якомога швидшого прийняття змін до Порядку розподілу в ІІ півріччі 2017 року, щоб місцеві бюджети почали отримувати надходження від податку на пальне. На жаль, рішення не приймалось досить довгий час.
Для розв'язання ситуації Асоціація міст України звернулася до Прем’єр-міністра України В.Гройсмана з проханням надати відповідні доручення Мінфіну та ДФС і якнайшвидше прийняти проект постанови.
Проект постанови пройшов всі необхідні погодження і був прийнятий сьогодні на засіданні Уряду.
Тепер кошти, що були акумульовані з липня на казначейських рахунках і зовсім не працювали, не використовувались, не вкладались в роботи чи заходи і не принесли додаткових надходжень,  отримають громади і спрямують на фінансування життєво необхідних програм.
Прийнятий Порядок враховує пропозиції експертів АМУ щодо компенсації надходжень по кожному окремому бюджету місцевого самоврядування у разі, коли надходження вказаного податку будуть менше рівня минулого року. Отже, кожний окремий бюджет отримає компенсацію в разі зниження рівня надходжень від акцизу з пального до рівня, що менший минулорічного.

З 21 по 30 вересня на базі Запорізького муніципального театру-лабораторії VIE відбудеться VI Відкритий фестиваль Альтернативного українського театру«ЗОЛОТА ХОРТИЦЯ – 2017».

Розпочнеться він в четвер, 21 вересня, о 17.00 вуличною виставою "Кольоровий сон. Птаха" на площі Маяковського. Усі інші вистави відбудуться в театрі VIE

Програма

__________________________________________________________________
22 вересня (п’ятниця) о 19-00 


Творче об’єднання «DIY-театр» (Харків)
вистава «Летів і танув» за п’єсою Олександра Вампілова «Полювання на качок», драма
Режисер-постановник - Олег Дідик
Сценограф - Олександр Абманов
Художник по костюмах - Олександр Абманов
Директор Ієвлєв Максим Євгеньович

Тривалість вистави – 110 хвилин (антракт) російською мовою 

Драма «Летів і танув» за мотивами п'єси О. Вампілова «Полювання на качок» наповнена трагізмом - і разом з тим насичена легким гумором. Ситуації, в яких опиняється Віктор Зілов - головний герой цієї історії, хоч і драматичні, але цілком реальні, в них представлені й зліплені докупи однією ідеєю крайності нашого життя.

Вартість квитка – 100 грн.

23 вересня (субота) о 19-00

Вільна театральна платформа «Pro.театр» м. Запоріжжя вистава «Товар в наличии» за п’єсою Дениз Бональ «Свет в Августе», драма соціуму. Тривалість вистави – 1 година 30 хвилин (без антракту) російською мовою

Вагітність не завжди буває щасливою і запланованою.

Чотири молоді жінки, в пастці небажаного становища, очікують появи на світ своєї дитини. За контрактом вони повинні відмовитися від дитини, яка вже продана багатим, але бездітним парам.

Як жити далі? Який вибір прийняти? А чи є вибір? За кожною жінкою стоїть особиста драма ... І чи чекає їх світло в кінці плодовитого серпня?

Вартість квитка – 100 грн.

 

24 вересня (неділя) о 19-00

Театр-студія «Біла Ворона», м.Київ

Вистава «В душе хороший человек» за п’єсою С.Баженова, трагифарс

Режисер-постановник - Яновська Н.Б. Яновська Наталія Борисівна – режисер, актор, аналітик та викладач.

Сценограф - Яновська Н.Б.

Художник по костюмах - Яновська Н.Б. Режисер із пластики - Дмитро Телюк

Тривалість вистави – 2 год.10 хвилин, російською мовою

Вартість квитка – 100 грн.

Вони - Брат і Сестра!

Вони - Боги, а не люди звичайні!

Вони - майстри маніпуляції!

Вони не витрачатимуться на простих смертних!

Вони зроблять все заради халявної квартири, поїздки у Відень, мультивізи, нового айфону, айпаду, велика, крутої тачки і багато чого іншого.

Але винести сміття, яке тиждень стоїть і смердить - це для них ціла епопея!

Алкоголічка-котолюб, сліпий кіт, потопельниця і інші перешкоди на їх шляху...

24 вересня (неділя) о 14-00

Народний молодіжний театр «Муравейник»

вистава «Пікнік» за п’єсою Фернандо Аррабаля «Пікнік», жанр: абсурд

Режисер-постановник: Олеся Калітієвська Сценограф: Олеся Калітієвська Художник по костюмах : Олеся Калітієвська Режисер із пластики: Олеся Калітієвська Балетмейстер: Олеся Калітієвська, Олександр Бугайов Музичне оформлення (композитор): у виставі використано музичні композиції наступних виконавців «Мумій Троль», «Агата Кристи», «Аукціон», «Наутилус Помпилиус», «Пятниця», «Scooter» та інші. Тривалість виставин: 55 хвилин, без антракту російською мовою. Вартість квитка – 50 грн.

Пєса «Пікнік» написана в 1952 році; в 1960 вона вперше надрукована, а премера її відбулась в Парижі в 1959 році. Сценографом вистави став друг Аррабаля – легендарний сюрреаліст Сальвадор Далі. Пєса про війну, яка знищує людські відносини, спілкування в традиційній формі. Для того, щоб вижити в умовах, коли умови диктують гроші та безрозсудність, є тільки одна можливість – самозахист, - через невігластво, іронію, цинізм, обмеженість в своєму світогляді. Безглузді персонажі здійснюють свій дивний пікнік на узбіччі сценічного життя та жахливого сну, час від часу хватаючи зброю і стріляючи у ворогів реальних та надуманих.

25 вересня (понеділок) о 19-00

Театр «ГаРмИдЕр» м.Луцьк

«Кінь, який їздив верхи» за мотивами п’єси Дороти Масловської «Усе у нас гаразд», треш-драма

Режисер-постановник: Руслана Порицька

Сценографи: Руслана Порицька, Олексій Стаднюк, Алла Доманська

Художник по костюмах: Павло Порицький. Тривалість вистави – 90 хвилин. Вартість квитка – 100 грн.

Підміна цінностей та втрата ідентичності — це універсальні проблеми, як польського, так і українського суспільства. Процес їх переживання є чи не єдиним шляхом до вирішення. Тому ми пропонуємо глядачеві сісти в коло й підготуватися до провокацій і навіть справжнього трешу.

 

26 вересня (вівторок) о 19.00

THEATRUM MUNDI м. Чернігів

«ПОЧЕМУ ЛЮДИ НЕ…?» за п’єсою Сергія Астраханцева, монодрама на грані

Режисер-постановник - Сидоренко Євген. Тривалість вистави – 1 година, російською мовою. Вартість квитка – 100 грн.

«Чому?» - питання, яке ми задаємо собі і іншим найчастіше.

З тисячі всіляких «Чому?» є ті, відповіді на які отримати

практично неможливо. Чому? ЧОМУ! Чому люди не…?

Ця історія не виключення. Історія молодої людини. Людини, яка заплуталася в житті і повністю розчарованого. Людини, яка піднялася на дах висотки.

Відчай, розчарування, відсутність сенсів… Потрібний всього один крок для втечі. Дах будинку - хороше місце, щоб розібратися і зрозуміти, для чого він прийшов в цей світ, набути нового сенсу, і просто поговорити… День, що переверне твоє життя з ніг на голову.

27 вересня (середа) о 19-00

«Театр Сучасного Діалогу» м.Полтава «Теорія великого фільтра»

Режисерка – Роза Саркісян. Драматургиня – Ірина Гарець.

Жанр – Постдокументальна драма

Тривалість вистави – 1 год.20 хв.(російська, українська, суржик). Вартість квитка – 100грн.

 

Короткий зміст вистави – своєрідний калейдоскоп, мозаїка людських історій, інтервю, статистичних даних, наукових досліджень і статей, рефлексій акторів на тему насилля і дискримінації; рівності і інакшості, це експеремент, в якому несподівані повороти, вибагливий асоціативний монтаж і нелінейна ігрова/неігрова (документальна) структура концептуально співіснують, провокуючи глядача на діалог.

Більше 80 інтерв’ю, маса написаних учасниками Театру монологів, статистичні дослідження, медіа-матеріали, провокації. З усього цього і склалася вистава, з якою Театр Сучасного Діалогу нині їздить Україною, яка безперестанно змінюється та трансформується, і яка змінює самих акторів.

 

28 вересняетвер) о 19-00

«Харківський театр для дорослих», м. Харків

«Коханці» за оповіданням А.П.Чехова «Дама с собачкой», драма

Режисер: Кирило Душин

Художник-постановник: Любов Душина Тривалість вистави – 105 хвилин (антракт 15 хвилин), російською мовою. Вартість квитка – 100 грн.

Відверта історія божевільної, запаморочливої любові!

Вистава-легенда (по найзнаменитішому оповіданню А. П. Чехова)

Пристрасть, безрозсудність або любов з першого погляду, з першого слова… Ризикнути усім, заради справжнього... найзаповітнішого ... Усупереч усім правилам і сенсам ...

 

 

28 вересняетвер) о 14-00

Театр «Сонях» м.Рівне «Не Дитячі Ігри», драма. Тривалість вистави – 60 хвилин, українською мовою. Вартість квитка - 50 грн. Автор та назва п’єси Б.Срблянович, «Мамапапасинсобака»

Режисер-постановник Олексій Титаренко

Сценограф Олексій Титаренко

Художник по костюмах Анастасія Титаренко

Режисер із пластики Анастасія Титаренко

Балетмейстер Анастасія Титаренко

Музичне оформлення (композитор) Анастасія Титаренко

Як підлітки уявляють доросле життя, можемо побачити коли вони вирішать погратися у нього. Можливо в цьому можна і знайти відповідь які вони є насправді та чому.

29 вересня (п’ятниця) о 19.00

Театральна студія Кирила Суханова.

Вистава «Подільники» по однойменній п'єсі Фрідріха Дюрренматта режисера Кирила Душина., науково-фантастичний детектив Тривалість вистави – 1 година 45 хвилин без антракту російською мовою. Вартість квитка – 100 грн.

Ви заглянете за куліси мафіозного світу з бурею пристрастей, інтриг, змов і чорного гумору в жанрі науково-фантастичного детектива.

Док - видатний учений, який так само став жертвою нещадної кризи. Він звичайна людина, яка хоче вижити.

Колись геніальний вчений, а надалі - таксист, що втратив все, що у нього було, потрапив в обійми кровожерної мафії. Проте, навіть в умовах найхолодніших реалій, він знаходить тих, заради кого варто боротися.

Чи здійсненна помста, чи є місце справедливості, і чи зможе Док вижити у цьому кривавому і жорстокому світі?

Приходьте і дізнайтеся! Ця вистава припаде вам до душі.

30 вересня (субота) о 19-00

Театр «VIE» Запоріжжя «САТИРИКОН» А.Т. Аверченко, маленькі історії для театру

Режисер-постановник - А.Романов

Художник-постановник - Н.Петен-Ступакова Тривалість вистави – 2 години, російською мовою. Вартість квитка – 100 грн.

Сім одноактних п'єс сатирика Аркадія Аверченко - об'єднані однією темою - "Людина і епоха". Не дивлячись, що з написання п'єс пройшло більше 100 років, драматург доводить нам, що людина не міняється. Міняється лиш форма, але зерно людини лишається незмінним.

 

В Запорожье состоялся двухдневный тренинг "Главное об энергоэффективности в СМИ", который был организован командой проекта USAID "Муниципальная энергетическая реформа в Уrраине" при содействии Запорожской областной организации Национального союза журналистов Украины. Модерировала тренинг директор проекта по вопросам коммуникации и связей с правительством Вера Ильяш.

Консультанты Кадрия Сафиулина, Алексей Соломаха, Дмитрий Левицкий, Виктория Погорелова, Вера Гресько и Татьяна Прокопенко познакомили присутствующих с базовыми понятиями управления многоквартирным домом, выбором источников энергии для частных усадеб, ресурсными центрами поддержки ОСМД по вопросам чистой энергии, а также перспективах появления в Украины строений типа Passive House. Журналисты приняли участие в мастер-классе "Как правильно утеплять дом" и побывали в ОСМД "Республиканская, 98", где жильцы осуществили целый ряд энергоэффективных мероприятий. Полезной для пишущих и снимающих была интерактивная игра в мини-редакциях, по итогам которых участники поолучили симпатичные презенты от проекта "Муниципальная энергетическая реформа в Украине".

В Запорожье состоялась премьера первого украино-итальянского фильма «Take it IZI». После показа члены съемочной группы рассказали о процессе создания картины.

Совсем не легкий путь Изидоры

Картина рассказывает о бывшем профессиональном гонщике Изидоре. Его карьера потерепела крах, он растолстел впал в депрессию. Однажды к нему приезжает брат-застройщик, и просит оказать услугу – отвезти тело погибшего по его вине строителя Тараса на родину, в украинскую Каменку. Но их у нас сотни! Но главное, катафалк угоняют неизвестные, оставляя гроб с Тарасом на обочине. Итальянцу предстоит доставить покойного самостоятельно.

Очень иронично, что название картины, где есть сокращенное имя главного героя, в переводе с английского звучит как «не принимай близко к сердцу» или же «расслабься». Между путь главного героя до пункта назначения легким не назовешь.

Гроб на колесиках

Гроб, который везет Изи, главный герой не воспринимает как контейнер с мертвым человеком, а смотрит на него как на друга и постоянно обращается к нему по имени. Деревянный ящик в фильме выступает как душевный груз, который несет в себе итальянец. Если в начале фильма Изидора предстает перед зрителями неудачником, который сам испортил себе жизнь, то в итоге оказывается, что все не так просто в его судьбе, как показалось на первый взгляд. Когда он достигает цели, то превращается из проигравшего в победителя.

Как украинцы с итальянцами фильм снимали

Фильм снят совместными усилиями нескольких студий: украинской Fresh Production Group и итальянских Piligrim Film и BartlebyFilm, режиссирован Андре Маньяни. Финансирование фильм получил также с обеих сторон, как от Госкино Украины, так и от министерства культуры Италии и фонда Фриули-Венеция- Джулия. Общий бюджет фильма составил миллион 200 тысяч евро.

“Насправді в Італії кінематограф переживає такі ж самі, важкі часи, як і в Україні. Тому цей фільм став такою собі перлинкою в італійському кінематографі, за що його відзначили багато критиків. Також на фестивалі в Локарно, що в Швейцарії, картину нагородили за найкращу чоловічу роль. Хотілося б, щоб в Україні теж був глядацький успіх цієї картини, і взагалі успіх у українському кіно”, – рассказала исполнительница одной из ролей Вероника Шостка.

Съемки продолжались около трех месяце, 10 процентов из которых были в Италии, а остальные в Украине. Случались курьезы. Как смешные, когда на съемочную площадку не смогли привезти лошадь [из-за мороза и льда у нее начали разъезжаться копыта в фургоне], так и не очень, когда у одного из осветителей случился приступ эпилепсии и он прокусил палец человеку, который пытался ему помочь…

Как рассказала исполнительный продюсер фильма Екатерина Лесик, у итальянцев совершенно другой подход к созданию кино. Они обычно не снимают больше восьми часов за день, и очень удивлялись украинцам, которые в плохую погоду продолжали съемки после 19 часов. Но все актеры и другие члены группы активно обменивались опытом. “Результат, який ми зараз маємо, дивує, і я вважаю, що це один із найкращих українських фільмів вітчизняного виробництва на сьогодні”, – резюмировала исполнительный продюсер фильма Екатерина Лесик.

Евгений ТЕРЕЩЕНКО

Пятница. Отвожу внуков в школу. Две недели назад они стали первоклассниками. На подворье, как всегда шумно, суетятся дети, родители, педагоги. Учитель физкультуры Олег Иванович Надтока проводит утреннюю зарядку для учеников все классов...

Светлое солнечное утро омрачено чрезвычайным происшествием. Ночью с 14 на 15 сентября неизвестные взломали фомкой пластиковые окна в трех классах на первом этаже и украли ноутбуки, вырвали из стен плазменные мониторы-телевизоры, вырезали провода и кабели. Родителям начальных классов объявили, что полноценных занятий сегодня не будет, все ждут приезда полицейских и следователей, экспертов-криминалистов.

Дерзкое, жестокое ограбление школы выбивает из привычной учебной колеи весь коллектив. Учительница первоклашек Татьяна Кириян со слезами на глазах рассказывает, что вместе с ноутбуком с ее стола пропали две флешки. Сельская учительница с почти 40-летим стажем, выучившая писать и читать не один десяток мальчишек и девчонок, не имеет дома компьютера. Все свои творческие наработки последних лет она хранила на этих электронных носителях. Татьяна Ивановна в раздумьях, как теперь организовывать учебный процесс? Как нести детям доброе, светлое, мудрое, стараясь идти в ногу со временем, если злоумышленники буквально выбили почву из под ног?

Приехал наряд полиции, директор учебного заведения Любовь Селиванова показывает стражам порядка невеселую картину. На окнах, подоконниках, мебели в классах наверняка остались следы преступников. Но хватит ли опыта, умения у следаков, чтобы раскрыть это преступление?

    Старшеклассники расходятся по учебным аудиториям на втором этаже, ученики пострадавших начальных классов - по домам. Другие бы радовались - ура!, мол - уроков не будет... Но даже самые маленькие понимают, что бандиты вторглись в их беззаботную детскую жизнь.

    В прошлом учебном году похожая волна ограблений прокатилась по школам Запорожского района - Малоекатериновке, Балабино. Насколько мне известно - воришек тогда нашли по свежим следам, но компьютеры они успели сбыть... Правда, в этом году, благодаря финансовой поддержке областного совета, вышеупомянутые школы получили новую технику, оборудование для медиатеки. Но это же не выход. Одни будут воровать. Другие восстанавливать то, что стало добычей маргиналов и криминалитета.

Происшествие в степнянской школе наводит на мысль, что мораль в нашем обществе уже давно упала ниже плинтуса. Воровать у своих же детей - это как? Что же нам теперь, возвращаться к счетным доскам древних греков - абакам или деревянным счетам наших бабушек, писать гусиными перьями, макая их в чернильницы? Или все же взрослые, кто ответственен за порядок в социуме, все же наведут этот самый порядок. Обуздают преступность, оборудуют (как это сделали в балабинской школе, где установлено видеонаблюдение) школы средствами защиты и оповещения. Выведут на чистую воду дельцов из ломбардов, куда наверняка стекается вот такая же украденная в школе компьютерная техника.

Эдуард Бобровицкий, почетный член НСЖУ

В Запорожском медиа-центре после августовских "каникул" собрались представители власти, общественных организаций, экспертного сообщества, а также объединенных территориальных громад [ОТГ] области. Присутствующие дискутировали о важных изменениях, которые принесет и уже дает реформа децентрализации власти.

Запорожская область является одной из лучших по внедрению упомянутой реформы. Как рассказала заместитель председателя - руководитель аппарата ЗОГА Зинаида Бойко, 29 октября состоятся первые выборы в десяти территориальных громадах, которые объединились в 2017 году. Таким образом, на территории области уже будет создано 35 ОТГ. Кроме того, на сегодня еще восемь громад инициировали процесс объединения.

О некоторых сложностях в организации и проведении выборов рассказал руководитель регионального отделения Комитета избирателей Украины Роман Пятигорец. По его мнению, международные наблюдательные организации мало интересуются выборами в ОТГ, так как это считается делами местного самоуправления. Поэтому факты черного пиара и раздачи "гречки" не попадут в отчеты международных наблюдателей, что не устраивает общественные организации.

Однако послевыборная жизнь громад внушает оптимизм. Все 24 громады, образовавшиеся в 2015-2016 годах, смогли с помощью ученых разработать инвестиционные паспорта своих территорий, что позволит привлекать иностранных инвесторов. Есть и первые успехи: Ботиевская ОТГ реализовала совместно с иностранными инвесторами проект ветровой энергетики, а "поселившийся" в Беленьковской громаде "Нибулон" на развитие инфраструктуры и социальные проекты в бюджет области перечислил 17 миллионов гривен.

Децентрализация положительно повлияла и на формирование бюджета Запорожья. Как сообщила заместитель городского головы по вопросам деятельности исполнительных органов совета Вален на Малыш, в 2015 году бюджет города составлял чуть более четырех миллиардов гривен, а в 2017 году это уже 7, 6 миллиарда гривен. В приоритетах использования средств – ремонты жилья [запланировано освоение около миллиарда гривен] и развитие дорожной сети. Правда, воплощение планов тормозят чрезмерная зарегламентированность и сроки подготовки и согласования документации.

Децентрализация вдохновляет и зарубежных инвесторов. По словам директора департамента экономического развития Запорожского горсовета Натальи Новак, они готовы финансировать приобретение городом 55-ти автобусов большой вместимости, а также, в порядке эксперимента - десяти электробусов. Для этого подготовлены технико-экономические обоснования. С Запорожьем готовы сотрудничать Европейский банк реконструкции и развития, Европейский инвестиционный банк и Немецкий государственный банк развития (KfW). В частности, с Европейским инвестиционным банком достигнут прогресс по вопросу финансирования термомодернизации зданий бюджетной сферы, а это более 60 сооружений с финансированием около 16 миллионов гривен.

Есть надежда, что сдвинулся с места болезненный вопрос передачи ОТГ права распоряжаться землями за пределами населенных пунктов. На днях Кабинет министров утвердил долгожданный законопроект, теперь слово за Венрховной Радой.

И еще из приятного. По инициативе Запорожский ОП "Центр развития местного самоуправления" [руководитель Александр Свистун] разработана концепция развития спортивной инфраструктуры ОТГ области. Идея в том, чтобы каждая громада получила современную спортивную площадку, с использованием искусственного покрытия. Первые три таких площадки могут появиться уже до конца года. А в ближайшее время на "Славутич-Арене" состоится финал Первого Кубка Украины по футболу среди ОТГ.

И все же реформы, по мнению экспертов, движутся ндостаточно быстро. Одна из причин – в патернализме граждан, которые ожидают изменений, но сами не хотят участвовать в их внедрении. Таковых среди украинцев около 65 процентов. Должно пройти некоторое время, чтобы общество стало более активным и способным решать ответственные задачи.

Існує думка, що оптимальна кількість квартир для економічно спроможного об'єднання співвласників багатоквартирного будинку [ОСББ] коливається від 80 до 200. Однак є приклади, коли і невеликі ОСББ при дбайливому господарюванні ініціативного правління не тільки закривають поточні проблеми, а й впроваджують енергозберігаючі заходи. Що зменшує цифри в платіжках мешканців.

1

Наприклад, ОСББ по вул. Республіканської, 98 [Заводський район] - це двоповерховий двопід'їздний будинок 1958 року побудови. У 14-ти квартирах мешкають лише 28 людей. Внески складають дві гривні п'ять копійок за квадратний метр. Однак будинок і прилегла територія виглядають, як на малюнку. Перехожі зупиняються, з подивом розглядаючи блискучий дах і стіни без жодної тріщини: "Який гарний будинок ..."

Об'єднання як "рецепт" від недоотриманих послуг

Петкова

“Я сама комунальник, - розповідає голова правління ОСББ "Республіканська, 98" Марія Петкова. - І ясно бачила, що КП "Основаніє" не надає нам усіх послуг, закладених у тарифі на утримання будинку. Доводилося воювати за кожну копійку. Коли стало остаточно зрозумілим, що гроші ми платимо, а практично всі роботи по будинку мешканці виконують самі, то вирішили об'єднатися і скористатися можливістю отримати кошти з міського бюджету на перший комплексний капремонт після зняття з балансу. Так і зробили”.

 

ОСББ "Республіканська, 98" було зареєстровано в січні 2011 року. Процес отримання та освоєння мільйона двохсот тисяч гривень зайняв чотири роки. На ці гроші було перекрито дах, замінено каналізаційні, теплопостачальні і водопровідні мережі, утеплено стіни десятиміліметровим пінопластом.

2

 

5

 

3Але і мешканці не сиділи склавши руки. У 2013 році вони зібрали гроші на заміну вводів холодної води [хоча це зона відповідальності "Водоканалу"]. Потім поставили металеві двері в під'їздах. А в 2015 році, коли будинок придбав нинішній вигляд, правління вирішило взяти "теплий кредит"* у розмірі 6300 гривень на енергозберігаючі вікна в під'їздах. Держава повернула 2600 гривень. Щомісячний платіж з квартири склав 20 гривень, і мешканці розрахувалися з банком достроково.

У будинку стало значно тепліше, а цифри в платіжках менше. Не в останню чергу тому, що ОСББ пішло від КП "Основаніє", довіривши після загальних зборів утримання будинку керуючій компанії "Наш будинок Запоріжжя". У згадуваний вище внесок 2,05 гривні за квадратний метр входять не тільки послуги слюсаря і електрика, але також плата за електроенергію, кошти на поточний і капітальний ремонти будинку. Від двірника і прибиральниці в ОСББ вирішили відмовитися: мешканці поділили територію, склали графік і наводять лад самостійно.

Кредиту боятися - економії не отримати

Але повернемося до благоустрою. Відчувши ефект від енергозберігаючих вікон, мешканці за власний кошт замінили електропроводку та поставили в під'їздах LED-лампи. І тепер щомісячний платіж за освітлення місць загального користування становить не 100 гривень, а всього 27.

На початку 2016 року Марія Петкова побувала на семінарі, ініційованому Громадською спілкою "Запорізький ресурсний центр "КРУГ" за участю міських і обласних властей, де експерти говорили про економію, яку дають встановлені в будинках індивідуальні теплові пункти [ІТП]. Усім почутим Марія Федорівна поділилася з членами правління. Для такого маленького будинку, як ОСББ "Республіканська, 98", потрібен був нестандартний ІТП. Одна з компаній взялася знайти відповідне обладнання, встановити і налагодити його роботу. Ціна питання склала 78 тисяч гривень.

Винидиктова

“Люди боялися брати таку велику суму в кредит, - розповідає член правління Ксенія Вінідіктова, - навіть, незважаючи на те, що були зроблені всі розрахунки, які доводять економію для сімейних бюджетів. Плюс одержувачі субсидій були проти, мовляв, адже за них же платить держава, навіщо економити те, що і так надається безкоштовно. Але все-таки зважилися - і не дарма”.

 

41 відсоток суми позики відшкодувала держава, погашення відсотків по кредиту взяло на себе місто**, а решта в 46 тисяч була розподілена між мешканцями [щомісячні 100 гривень], причому незалежно від метражу займаної площі, а поквартирно. “Таке рішення прийняли загальні збори, - каже Марія Петкова. - У будинку всього дві трикімнатні квартири, решта двокімнатні, ось ми й вирішили зробити таку "зрівнялівку", щоб нікому не було образливо. Теоретично це, напевно, не зовсім правильно, але така була воля мешканців. Більше того, ми прийняли рішення в міжсезоння платити не за 100, а за 200 гривень, щоб швидше розрахуватися”.

Встановлення в будинку загального лічильника і пункту регулювання тепла може допомогти зменшити рахунки за спожите тепла, - переконана координатор житлово-комунальних і енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Тетяна Бойко. “Провести термомодернізацію всього будинку, щоб бачити цю економію, можливо, коли є ОСББ”, - розповідає експерт.

ІТП окупився практично за сезон

У листопаді 2016 року ІТП був запущений. Першим відгукнувся концерн "Міські тепломережі": звідти прийшли перевіряючі, аби переконатися, що ОСББ "Республіканська, 98" справді економить мало не половину теплоносія. Їм довелося змиритися з цим незаперечним фактом. “Крім того, що ІТП автоматично регулює подачу тепла в залежності від зовнішньої температури, ми додатково запрограмували наш пункт на "європейський режим", - говорить Марія Федорівна. - Вночі температура в будинку підтримується на рівні 17-18 градусів. О 6.00 подача тепла збільшується до 19-20 градусів. А після 22.00 знову зменшується”.

“Не всім це сподобалося, - доповнює Ксенія Вінідіктова. - Але я жила в Польщі і знаю, що там в будинках температура буває ще менше. Сама спала там в теплій піжамі і шкарпетках і абсолютно нормально, з розумінням до цього ставилася. Я вважаю, що краще одягти щось додатково, ніж ходити по квартирі в трусах і в прямому сенсі викидати гроші на вітер. До речі, коли сусіди отримали рахунки за опалення, незадоволені розмови тут же вщухли. Платіжка - кращий агітатор”.

Власне, за минулий опалювальний сезон мешканці окупили установку ІТП на 90 відсотків. Для мешканки квартири площею в 45 квадратних метрів економія за сезон склала 3700 гривень.

АлымоваТетяна Алимова, що живе в будинку з народження, говорить: “Люди бояться нового, і правління правильно зробило, що переконало нас ризикнути взяти "теплий кредит". Різницю після встановлення ІТП ми всі відчули. Погашаємо кредит - і то платимо набагато менше, ніж сусідні будинки. А коли розрахуємося, буде зовсім добре”.

 

Щоб ефективність ІТП була 100-відсотковою, в ОСББ "Республіканська, 98" хочуть утеплити за німецькою технологією горищні перекриття і стелю в підвалі. Але першочергове завдання - замінити каналізаційні виходи, зробити відмостку та цоколь. Взагалі-то, ці роботи, як і ремонт у під'їздах, були включені в проект першого після зняття з балансу комплексного капремонту, але в управління капітального будівництва чомусь не вистачило грошей. Тепер на необхідні 390 тисяч ОСББ подало до департаменту житлово-комунального господарства заявку, але отримало зустрічну пропозицію [не надто привабливу] на пайову участь, тобто самому докласти половину цієї суми.

Однак в ОСББ "Республіканська, 98" задкувати не збираються. “ОСББ згуртувало мешканців і змінило їх поняття про колективну власність, - каже Ксенія Вінідіктова. - Ми не просимо того, що нам не належить; ми хочемо довести розпочате до кінця. З одного боку, якби ОСББ було розпорядником коштів при ремонті, то нам би вистачило грошей на більш широкий перелік виконаних робіт, і не було б стількох проблем на сьогодні. Але, з іншого боку, якби жителі не користувалися можливостями, наданими державою, то й не мали б того, що вже маємо”.

Залишається побажати цьому маленькому, але рішучому ОСББ успіхів. Хто стукає, тому відчинять.

Ганна Чуприна, фото автора та Ксенії Вінідіктової

* "Державна цільова економічна програма енергоефективності і розвитку сфери виробництва енергоносіїв з відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива на 20110-2017 р.р".

** Програма відшкодування відсоткових ставок за залученими в кредитно -Фінансова установах короткостроковими кредитами, що надаються ОСББ та ЖБК на реалізацію енергозберігаючих та енергоефективних проектів в ЖКГ на 2017-2019 роки затверджена Рішенням Запорізької міськради №6 від 21.12.2016 р

 

З огляду на події минулої неділі, які у ЗМІ викликали буревій на тему "протистояння по лінії Порошенко-Саакашвілі", видається цікавою спроба оперативно нагадати про статки Президента України та колишнього голови Одеської ОДА. Матеріали, що подаються нижче, підготовлені ГО "Інтерньюз-Україна" в рамках проекта "Декларації"

Дані у декларації Порошенка є держтаємницею – Нацполіція

11.09.17 Poroshenko

Нацполіція не надала Національному агентству з питань запобігання корупції (НАЗК) дані для перевірки електронної декларацій президента Порошенка, оскільки вони містять державну таємницю.

Про це йдеться у відповіді Департаменту превентивної діяльності Нацполіції на запит експерта центру "Ейдос" Гліба Канєвського, повідомляє «Українська правда».

"Повідомляємо, що зазначена інформація підпадає під дію пункту 4.7.7 Зводу відомостей, що становлять державну таємницю, затвердженого наказом Служби безпеки України від 12.08.2005 року № 440, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 17 серпня 2005 року за № 902/11182", – йдеться у відповіді Нацполіції.

"У зв’язку з вищевикладеним, а також на підставі закону України "Про державну таємницю" Департамент превентивної діяльності не може надати запитувані відомості", – додали у поліції.

Нагадаємо, Національне агентство з питань запобігання корупції провело повну перевірку декларацій президента Петра Порошенка за 2015 і 2016 роки та не виявило порушень.

Зазначається, що під час перевірки Агентству відмовили у наданні інформації такі відомства: Державна фіскальна служба та Головне управління ДФС у м. Києві щодо відомостей про суми виплачених доходів суб’єкту декларування та членам його сім’ї за період з 1998 по 2014 рік, а також Департамент превентивної діяльності Національної поліції.

За інформацією «Української правди»

 

У декларації Саакашвілі – велосипед, нерухомість дружини в Нідерландах та гроші в українських банках

11.09.17 Саакашвілі 2

Міхеіл Саакашвілі пропрацював губернатором Одещини півтора роки. За 2016 рік за основним місцем роботи він заробив трохи більше 90 тисяч грн.

Як відомо, офіційно Саакашвілі став Головою Одеської обласної держадміністрації 30-го травня 2015 року і пропрацював губернатором Одещини до 9-го листопада 2016. Після звільнення з посади, він подав уточнену декларацію за 2016-й рік.   

В ній вказані члени сім’ї Саакашвілі: дружина Сандра Рулофс, громадянка Грузії (народжена в Нідерландах) та двоє синів – Едуард та Ніколоз.

За 2016-й рік заробітна плата, отримана за основним місцем роботи Міхеіла Саакашвілі, склала 90 670 грн.

У Грузії Міхеіл Саакашвілі має житловий будинок на 97 кв.м та земельну ділянку площею 6 820 кв.м, якими він володіє з 2011 року. Ще одна земельна ділянка (також у Грузії) площею 500 кв.м. належить Саакашвілі ще з 1997-го року.

Його дружина має квартиру у Грузії на 280 квадратів (дата набуття права власності: 14.11.2001), а з 2016-го – володіє нерухомістю в Нідерландах: квартирою 102 кв. м (дата набуття права власності: 05.01.2016) та житловим будинком на 75 квадратів (дата набуття права власності: 05.05.2016).

Також Міхеіл Саакашвілі вніс у декларацію кімнату на 54 кв.м. в Одесі, власником якої є третя особа, а саме комунальна організація "Обласна служба експлуатації адміністративних будівель".

Серед транспортних засобів екс-губернатор задекларував Велосипед Brompton (дата набуття права власності: 25.05.2016) та авто SKODA SUPERB (2010 р.в), яку він придбав також у 2016 році за, як він стверджує, 291 000 грн (задекларована вартість).

В декларації Саакашвілі відсутня інформація про будь-які цінні папери, корпоративні права, чи нематеріальні активи. Натомість, він задекларував два свої годинники марок Rolex та Hublot.

Готівкою Михайло Саакашвілі тримає 23 000 доларів США. На його рахунку в двох українських державних банках – 3 500 євро та 112 531 грн.

На банківських рахунках його сина Ніколоза за кордоном – 45 000 євро, а дружина тримає в банку 22 500 євро.

Підготовлено ГО “Інтерньюз-Україна” в рамках проекту “Декларації

 

6 вересня, на засіданні Уряду схвалено законопроект  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування у галузі земельних відносин».
Позицію Асоціації міст України на засіданні Кабміну представляв Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан.
Проект закону підготовлено Мінрегіоном на основі розробленого Асоціацією міст України в рамках Проекту ПУЛЬС законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання повноважень об’єднаним територіальним громадам розпорядження землями державної власності за межами населених пунктів та передачу даних земель до комунальної власності».
Нагадаємо,  Асоціація міст України 10 серпня передала Кабінету Міністрів (читати лист) законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання повноважень об’єднаним територіальним громадам розпорядження землями державної власності за межами населених пунктів та передачу даних земель до комунальної власності» з відповідними супровідними документами (читати більше), який Глава Уряду доручив Мінрегіону врахувати при підготовці відповідного проекту.
Законопроект передбачає розширення повноважень органів місцевого самоврядування у галузі земельних відносин, наділення сільських, селищних, міських рад ОТГ повноваженнями розпоряджатися землями державної власності в межах території відповідних територіальних громад.
На сьогоднішньому засіданні Уряду Премʼєр-міністр України Володимир Гройсман сказав: «Сьогодні ми внесемо його (законопроект) у Парламент,  і будемо просити Парламент розглянути його наступного пленарного тижня. Це потрібно, аби громади мали повне право розпоряджатися землями поза межами своїх населених пунктів. Законопроект очікують давно».  Також Глава Уряду  попросив АМУ публічно підтримати схвалення цього законопроекту.
Асоціація міст України вітає схвалення проекту закону, який надасть можливість збільшити фінансову спроможність територіальних громад, чітко і прозоро управляти земельним фондом ОТГ та сприятиме розвитку місцевого самоврядування.

В Запорожской ОГА состоялось совещание по поводу подготовки ко второму международному инвестиционному форуму InCo Forum-2017, который состоится 12 октября в выставочном центре «Козак-Палац». Он будет посвящен актуальным вопросам кооперации объединенных территориальных громад [ОТГ] и бизнеса.

Тремя основными тематическими направлениями форума станут имплементация международного опыта, привлечение инвестиций и развитие кооперации между представителями громад, производителями товаров и услуг. В фрпуме также примут участие украинские и иностранные инвесторы, топ-менеджеры, эксперты, представители проектов международной технической помощи.

Сейчас девять объединенных территориальных громад подали заявки на участие в форуме: Берестовская, Веселовская, Воскресенская, Гирсовская, Гуляйпольская, Широковская, Павловская, Приморская и Черниговская ОТГ. Семь громад отказались от участия в мероприятии из-за отсутствия средств. Еще восемь пока раздумывают над участием в экспозиции.

На сегодняшний день во всех объединенных территориальных громадах продолжается разработка инвестиционных паспортов. Создать инвестпаспорты «с нуля» очень трудно. Поэтому активную помощь запорожским громадам оказывают облгосадминистрация, Агентство регионального развития и торгово-промышленная палата региона.

Участие в форуме предоставит громадам реальную возможность выходить на внешнюю арену рынков и самостоятельно продвигать собственные проекты, находить международных партнеров и привлекать инвестиции. Для этого не нужно иметь 100-процентно готовый план. Для инвестора гораздо важнее увидеть готовность громады развиваться и сотрудничать. А детали этого сотрудничества будут обсуждаться в ходе реализации проектов.

apple d

Свежий номер

Поиск

Система Orphus