fortuna-www-0 811x152  

RIVYERgA-WWW 748x151

Анна Чуприна

Анна Чуприна

На своєму останньому засіданні міністри затвердили постанову "Про реформування територіальних органів ДФС". Експерт РПР В’ячеслав Черкашин пояснює, як новації вплинуть на діяльність фіскальних органів у регіонах та, у підсумку, на бізнес.

"Кабмін взяв курс на повну реорганізацію державної фіскальної служби.

На своєму останньому засіданні міністри затвердили постанову "Про реформування територіальних органів ДФС", яка передбачає, що з 1 січня 2018 року:

  • державні податкові інспекції в районах, містах (крім Києва), районах у містах, та об’єднані державні податкові інспекції приєднаються до головних управлінь ДФС в регіонах;

  • обласні митниці, Київська міська та Енергетична митниці приєднаються до Міжрегіональної митниці;

  • головні управління ДФС в регіонах та Києві, Офіс великих податків ДФС приєднаються до Міжрегіонального головного управління ДФС.

Мінфін пояснює реорганізацію тим, що вона дозволить провести комплексну реформу фіскальної служби, оптимізувати її функції. У кінцевому результаті, заплановані зміни повинні підвищити ефективність ДФС.

Однак можливі й інші наслідки.

Під гаслом "оптимізуємо процеси і проведемо реформу ДФС" проходить жорстка вертикальна структуризація ДФС.

Ми спостерігаємо народження двох стовпів – Міжрегіональної митниці та Міжрегіонального головного управління ДФС, які поглинуть всі регіональні підрозділи.

Подібна стратегія несе в собі ряд ризиків.

По-перше, вона породжує ще один бюрократичний прошарок в структурі ДФС – між центральним апаратом і низовими ланками виникає два нових функціональних підрозділи.

Що це означає? Більш тривалі процедури для бізнесу, маса нових наказів та методологій. Усе це ризики посилення адміністративного тиску на бізнес. Нових стимулів для зниження контактів між фіскалами і бізнесом не проглядається. Є просто "перестановка стільців" у вигляді зміни підпорядкування територіальних підрозділів, яку складно назвати "комплексною реформою".

По-друге, формування двох нових підрозділів, які поглинуть територіальні органи ДФС різних рівнів, може призвести до відсутності "одного відповідального", тобто до розмиття персональної відповідальності перших осіб відомств.

Третій ризикований момент, пов’язаний з офісом великих платників податків. Офіс забезпечує до 70% надходжень до бюджету. Його поглинання Міжрегіональним головним управління ДФС може значною мірою знизити якість і ефективність обслуговування найважливіших для бюджету платників податків, обмежити самостійність і функціональність офісу".

 

Перед тим як піти на літні канікули, Верховна Рада внесла зміни до держбюджету, затвердивши нову субвенцію для громад. Також депутати збільшили фінансування за вже існуючими статтям видатків для міст.

Процес погодження цифр проходив складно. Напередодні розгляду поправок у парламенті дискусії тривали майже цілодобово. На засіданнях бюджетного комітету були присутні не тільки представники Мінфіну та власне депутати-члени комітету, а й міністр охорони здоров’я Уляна Супрун, представники міністерства соціальної політики, місцевих органів влади, а також Асоціації міст України. Далеко не всі рішення депутатів потім схвалило міністерство фінансів. Тим не менш, бюджет скориговано, і поки прийняті Верховною Радою поправки чекають на підпис президента виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан розповів VoxConnector про те, скільки коштів громади можуть отримати цього року, за рахунок чого буде наповнюватись фонд регіонального розвитку в майбутньому і чому субвенція на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості – це "разова цукерочка".

- Останніми правками до держбюджету депутати схвалили появу нової субвенції у розмірі 4 млрд грн – на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості. Як вона буде розподілятися і коли громади зможуть отримати цей ресурс?

- На цей момент порядку розподілу цих коштів ще немає. Його повинен узгодити Кабмін. Розпорядником субвенції буде Мінрегіон.

Ці кошти будуть спрямовані на оновлення матеріально-технічної бази медичних закладів об’єднаних територіальних громад.

Справа в тому, що зараз відбувається два процеси: формування територіальних громад та реформа охорони здоров’я. Логіка у тому, що б спрямувати ці 4 млрд грн на оновлення матеріально-технічної бази медзакладів у перспективних центрах медичних послуг майбутніх ОТГ.

Ці центри оновлять свою технічну базу, надаватимуть якісні послуги первинної меддопомоги, а потім навколо них об’єднаються невеличкі населені пункти.

У чому ризик розподілу цієї субвенції? Наприклад, ми профінансуємо медзаклад у певному селі, а потім це село воно не стане центром об’єднаної громади. У такому випадку вийде, що ми направили кошти не туди.

- Тобто без прийняття законопроекту про медичну реформу розподіл цих коштів неможливий?

- Розподілити можна хоч зараз. Але для того, щоб вони не були викинуті в повітря, потрібно скоординувати два процеси: формування ОТГ і створення перспективних центрів медико-санітарної допомоги в контексті медичної реформи.

Реформа передбачає створення госпітальних округів. В одному окрузі може бути дві лікарні. В процесі формування ОТГ одна лікарня може занепасти, а одна – перетворитися у центр надання медичних послуг. Головне у такому випадку – профінансувати правильну лікарню, щоб потім не доводилося фінансувати іншу.

 

 

- Тут є суперечливий момент, пов’язаний з часовими рамками. Формування ОТГ планується завершити у середньостроковій перспективі, до 2020 року. Субвенція – це ресурс на один, 2017-ий, рік. Наскільки взагалі ці процеси реально синхронізувати?

- До осені вона не буде розподілена однозначно. По-перше, уряд чекатиме ясності із проходженням у парламенті законопроекту про медичну реформу.

По-друге, МОЗ потрібно завершити роботу з формуванням госпітальних округів. Міністерство уже визначилося з їх переліком. На часі створення госпітальних рад - дорадчих органів, які розроблятимуть п’ятирічні плани розвитку госпітального округу, визначатимуть кількість медичних закладів на окрузі та ін.

- Джерело виплати цієї субвенції – спецконфіскація, або так звані "кошти Януковича", отримані злочинним шляхом. Проблема у тому, що це разовий ресурс, наступного року його не буде. Що буде із субвенцією?

- Ця субвенція також разова. Це "цукерка" за ресурс, який восени у громад відберуть в рамках медичної реформи.

- Поясніть.

- На сьогодні місцеві бюджети отримують з державного бюджету близько 50 млрд грн у вигляді медичної субвенції. Вона спрямовується на виплату зарплат медикам. Утримання приміщень, оплата комунальних послуг лікарень та енергоносіїв – це відповідальність місцевих бюджетів.

Медична реформа передбачає створення спеціального органу, який визначатиме фінансування лікарень. Кошти на медицину більше не будуть виділятися у вигляді субвенції місцевим бюджетам. Спецорган напряму виділятиме їх лікарням.

Якщо лікарні надаватимуть неякісні послуги, вони нічого не отримають і “помруть”. Або ж прийдуть до місцевих бюджетів з проханням про додаткове фінансування. І міста змушені будуть виділяти ресурс на їх утримання. Або ж закрити їх. Це основний фінансовий ризик медичної реформи.

- "Кошти Януковича" також є джерелом наповнення фонду регіонального розвитку (ФРР). Чим далі наповнювати ФРР, якщо спецконфіскації не буде?

- На сьогодні, основні джерела наповнення фонду регіонального розвитку – це 1 млрд грн з загального фонду держбюджету, 2,5 млрд грн – за рахунок спецконфіскації. По факту "живих" у нас – 1 млрд грн. Ми сподіваємось, що до кінця року кошти від спецконфіскації вони надійдуть на рахунки громад. Більшість з них уже закріплені за окремими проектами.

- Бюджетний Кодекс встановлює розмір ФРР на рівні 1% доходів загального фонду держбюджету (у 2017-му це близько 7,7 млрд грн), однак у цьому році дія цієї норми призупинена через дефіцит ресурсу. Ваш прогноз на наступний рік: допускаєте, що Мінфін продовжить штучно занижувати розмір фонду регіонального розвитку?

- Допускаю. Дію цієї статті так само можуть призупинити і на наступний рік. Наступного року прогнозний об’єм ФРР – майже 9 млрд гривень. Швидше за все Мінфін вийде з ініціативою скоротити його. Окрім загального фонду держбюджету, альтернативних джерел наповнення фонду регіонального розвитку немає.

 

 

- Парламент також виділив додатково 14,1 млрд грн на субсидії. Наскільки вистачить цієї суми на рік?

- За деякими оцінками річна потреба – 75 млрд грн. Ми порахували з містами, що станом на 1 травня заборгованість державного бюджету перед місцевими за субсидіями складає 35 млрд грн. Уряд виділив 14,1 млрд грн, ще близько 10 млрд грн вдасться перекрити за рахунок заліку переплат. Восени можливе чергове внесення змін до держбюджет із збільшенням ресурсу на субсидії ще на 8 млрд грн.

В принципі цифра у 14,1 мільярдів – це нормально для початку підготовки до опалювального сезону.

- Одна з болючих тем для уряду: депозити громад. Чому міста їх накопичують, а не направляють на проекти розвитку?

- На сьогодні на депозитах міст знаходиться 13,3 млрд грн. Якщо подивитись на структуру цих коштів, то власники депозитів – не лише великі міста. Так, на них припадає левова частка, але районні та обласні бюджети також є у цій сумі.

По-перше, право розміщення коштів спеціально було надано місцевим бюджетам для того, щоб в умовах бюджетної децентралізації вони змогли оновити інфраструктуру. Для реалізації масштабних інфраструктурних проектів кошти потрібно закумулювати.

По-друге, використання коштів ДФРР можливе на умовах співфінансування. Тобто для того щоб реалізувати інфраструктурний проект на кошти фонду регіонального розвитку держбюджету, місто повинне внести свою частку. А це до 10% від вартості проекту.

І третій момент – ці кошти не лежать мертвим вантажем. Кожна копійка з них – і це може перевірити кожна бажаюча інстанція – закріплена за певними статтями видатків місцевих влад.

- Згода, але навіщо їх накопичувати? Чому не витрачати протягом року?

- Міста б їх охоче витрачали, якби у нас тендерні та бюрократичні процеси відбувалися протягом дня. Від початку погодження проекту до його здачі проходить як мінімум півроку. І це дуже швидкий сценарій.

Бюджет не працює за умовами передоплати. Бюджетні кошти витрачаються по факту здачі об’єкта. Наприклад, місто вирішило побудувати дитсадок вартістю 1 млн грн і замовило у підрядника певні послуги з будівництва. І поки він будує, місто поклало ці кошти на депозити у державний банк. Як тільки підрядник виконав роботу – місто їх зняло і заплатило йому.

Найголовніше, що у цих коштів є цільове призначення. Місто не може їх витратити на закупку якихось інших речей.

- Одне з основних звинувачень, яке закидають громадам – накопичуючи депозити, вони заробляють на відсотках.

- Шкода, що нам не "закидають", що таким чином ми підтримуємо ліквідність банківської системи. По-перше, ці кошти знаходяться у державних банках і таким чином ми їх підтримуємо. По-друге, відсотки – це ресурс, який вдається отримати фактично з повітря і витратити його на додаткові об’єкти потрібні територіальній громаді.

 

 

Для прикладу, при здачі дитячого садочка на зароблені кошти від депозиту громада будує дитячі майданчики.

По-третє, відповідно до Бюджетного кодексу громада розмістивши кошти на депозити позбавляється права на отримання позик з держбюджету. Чи це не є ознакою фінансової автономії місцевого самоврядування про яку так багато говорять? Це ж дає можливості держбюджету спрямовувати кошти на свої потреби, а не дотувати місцеве самоврядування.

Що буде якщо ми заберемо ці кошти з депозитів?

- Відтік ресурсу в особливо значних розмірах негативно позначиться на ліквідності банків.

- І якщо ми заберемо кошти – це знизить довіру вкладників у першу чергу до державних банків. Коли націоналізували Приватбанк, він почав боротися за кошти муніципалітетів. Чому? Тому що муніципалітети – це надійний клієнт і джерело додаткового ресурсу.

Ще один момент полягає у тому, що зберігання цих коштів на депозитах дає впевненість підрядникам, що у замовника є гроші і вони нікуди не дінуться. Раніше міста зберігали кошти на своїх казначейських рахунках. У 2010-2013 рр. була поширена практика, коли Мінфін за рахунок коштів громад перекривав касові розриви центрального бюджету. Так у 2013 році було заблоковано 6,2 млрд грн на казначейських рахунках муніципалітетів, які до речі до нас так і не повернулись. Це мало катастрофічні наслідки для місцевого економічного розвитку. Ми хочемо повторення тодішнього сценарію?

Депозити громад працюють на розвиток місцевих економік. Це абсолютно позитивний тренд.

Джерело: VoxConnector

Понедельник, 24 Июль 2017 16:14

Навіщо українцям пенсійна реформа?

Світовий банк рекомендує запроваджувати п’ятирівневу пенсійну систему. В Україні діють перший та третій рівні. Останній представлений в Україні недержавними пенсійними фондами. Чи ефективна запропонована урядом модель реформи, аналізує Тарас Козак, голова бюджетного комітету громадської ради Міністерства фінансів України та президент Інвестиційної Групи "УНІВЕР".

"Навіщо нам необхідно реформувати пенсійну систему України?

На це запитання є різні варіанти відповідей: тому що в Україні низькі пенсії, або через величезний дефіцит Пенсійного Фонду, або тому що потрібно впроваджувати обов’язковий накопичувальний рівень пенсійної системи.

Звісно, пенсії низькі і піднімати їх потрібно. Напередодні виборів традиційно звучать тези про те, що, мовляв, давайте піднімемо пенсії до європейського рівня, встановимо їх у розмірі 500 євро або 300 доларів.

Наскільки прораховані ці цифри?

Насправді, дуже складно визначити розмір гідної пенсії. Від чого цей розмір має залежати? Від курсу валют, політичних обіцянок, економічних можливостей країни? Адже за рівнем ВВП на душу населення ми не є навіть Польщею.

В світі це питання давно вирішене. Розмір гідної пенсії залежить від так званого коефіцієнту заміщення – показника, що визначає, яку частку свого доходу на момент виходу на пенсію громадянин отримає у вигляді пенсії, а яку втратить. У світовій практиці цей коефіцієнт складає 0,4, тобто розмір гідної пенсії має бути не меншим 40% доходу громадянина.

Україна намагається відповідати європейським стандартам і втримувати рівень пенсій на рівні 40% і вищому від втраченої зарплатні.

Отже, орієнтир зрозумілий.

Тепер питання у тому, як його досягти.

Відповідь на це питання: за рахунок комплексної реформи пенсійної системи України.

Можна вигадати український велосипед, а можна подивитися на світовий досвід.

Рекомендація Світового банку полягає у запровадженні п’ятирівневої пенсійної системи.

Нульовий рівень або базовий – передбачає виплату з державного бюджету найбіднішим верствам соціальної виплати без прив’язки до страхового стажу або заробітної платні. Інакшими словами - це рівень ліквідації злиднів.

Перший рівень – це рівень солідарної системи. Покоління працюючих сплачує внески до Пенсійного фонду і утримує таким чином покоління похилого віку.

Другий рівень – обов’язковий накопичувальний. Працюючі громадяни накопичують на окремому рахунку внески. За час накопичення внески інвестуються в різноманітні фінансові інструменти. І після виходу на пенсію учасник отримує право на одержання пенсії, яку обчислюють з накопиченої суми внесків та інвестиційного доходу.

Третій рівень – добровільний накопичувальний. На відміну від другого рівня громадянин добровільно накопичує кошти. У якості стимулу за те, що він відмовляється від споживання цих коштів зараз і відкладає їх на своє пенсійне майбутнє, громадянин отримує певні стимули. Наприклад податкові пільги – не сплачує з цих внесків податки".

 

 

Четвертий рівень пенсійної системи – це пенсійна інфраструктура на рівні муніципалітетів. Мова про будинки для людей похилого віку, пільги для пенсіонерів, різні види допомоги на рівні місцевих органів влади пенсіонерам.

В Україні діють перший та третій рівні. Останній представлений в Україні недержавними пенсійними фондами.

В рамках своєї пенсійної реформи уряд запропонував трансформацію першого рівня, але доцільно щоб реформа була комплексною, а не просто коригувала окремі параметри чинної пенсійної системи.

На сьогодні солідарна система, навіть реформована, не здатна впоратися з викликами демографії та подолати проблеми Пенсійного фонду.

Запровадження обов’язкового накопичувального рівня є безальтернативним. Зараз у парламенті зареєстрований законопроект №6677 про запровадження в Україні обов’язкового накопичувального рівня пенсійної системи. Також уряд створив робочу групу, яка працює над розробкою "дорожньої карти" впровадження обов’язкового накопичувального рівня.

Визначитися з його перспективами планується найближчим часом".

Джерело: VoxConnector

 

Органами прокуратуры принимаются меры по защите прав отдыхающих на свободный доступ к морскому побережью. Об этом сообщает пресс-служба прокуратуры Запорожской области.


"Мелитопольской местной прокуратурой уделяется особое внимание соблюдению законности при использовании земель рекреационного назначения и прибрежных защитных полос Азовского моря, обеспечению прав граждан на свободный доступ к пляжным зонам и природным водоемам, особенно во время курортного сезона.
 
В частности, местной прокуратурой установлено, что Приазовским национальным природным парком в июле текущего года заключен договор с частной структурой о сотрудничестве по поддержке в надлежащем санитарном состоянии территории рекреационной зоны парка.
 
Вместо этого частной структурой на территории пляжной зоны на Федотовой косе в пгт. Кирилловка Акимовского района установлен шлагбаум с целью удержания с граждан, желающих проехать на территорию пляжа, средств за проезд на территорию рекреационной зоны.
 
Поскольку правовые основания для установления шлагбаума и взыскания средств с граждан отсутствуют, скоординированными оперативными мероприятиями работников Мелитопольской местной прокуратуры и Кирилловского отдела полиции безотлагательно обеспечен свободный доступ граждан на территорию пляжа и осуществлен демонтаж шлагбаума.
 
Кроме того, по данному факту начато досудебное расследование по ст.356 УК Украины".

Прокуратурой области закончено досудебное расследование и в суд направлено обвинительное заключение в уголовном производстве в отношении бывшего секретаря и депутата Натальевского сельского совета.Об этом сообщает пресс-служба прокуратуры Запорожской области.
 
"Напомним, что бывшее должностное лицо и депутат подозревается в совершении следующих преступлений: ч.1 ст.109 (действия, направленные на захват государственной власти), ч.1 ст.353 (присвоение властных полномочий), ч. Ч.1, 4 ст . 358 (подделка официального документа и его использования), ч.3 ст. 15 ч.3 ст. 190 (покушение на завладение чужим имуществом путем обмана в крупном размере), ст.356 УК Украины (самоуправство).
 
Обвиняемому лицу грозит наказание до 10 лет лишения свободы".

При Департаменте агропромышленного развития облгосадминистрации постоянно действует региональная экспертная комиссия по проведению экспертной оценки и присвоения соответствующих статусов субъектам племенного дела в животноводстве Запорожской области.

По представлению этой комиссии приказом Министерства аграрной политики и продовольствия Украины ООО «Племптахокомбинат« Запорожский »Токмакского района присвоен статус племенного репродуктора II порядка по выращиванию птицы пород СОВВ - 500 и Ross 308.

Заместитель директора Департамента агропромышленного развития облгосадминистрации Людмила Щербина и заместитель начальника управления Виктор Плечун совершили рабочую поездку на предприятие с целью ознакомления с хозяйственной деятельностью субъекта племенного дела в птицеводстве.

Хозяйство занимается выращиванием племенной птицы с производством и реализацией для племенных целей инкубационных яиц.

На территории предприятия расположены шесть птицеводческих площадок, в которых содержится племенное поголовье ремонтного молодняка и взрослой птицы.

Производственные площадки построены с использованием современного оборудования ведущих зарубежных производителей.

На сегодня в хозяйстве насчитывается 460,8 тыс. Голов птицы, что на 35,3 тыс. Голов больше прошлогоднего показателя.

За первое полугодие этого года хозяйство увеличило производство инкубационных яиц на 105,5 тыс. Штук и составило 25400000. Штук.

Ежегодно производство инкубационного яйца превышает 50,0 млн. Штук в год, что позволяет не только удовлетворить собственные нужды предприятия для производства мяса бройлеров, а также обеспечивать племенным инкубационным яйцом внешний рынок.

По словам главного технолога племптахокомбинату Дмитрия Проданчука, высоких показателей хозяйственной деятельности, рентабельности производства продукции птицеводства хозяйство достигает за счет обеспечения прочной сбалансированной кормовой базы, высокого уровня ведения селекционно-племенной работы с использованием современных новейших технологий выращивания птицы на основе передового мирового опыта.

Справка: из имеющихся 12 сельхозпредприятий, занимающихся содержанием и выращиванием птицы в регионе, два хозяйства имеют статус племенного. Кроме этого, в области селекционно-племенной работой в животноводстве, повышением генетического потенциала сельскохозяйственных животных и птицы занимаются два племенных завода по свиноводству и два по молочному скотоводству, селекционный центр по свиноводству, два племенных репродуктора по молочному скотоводству, один племенной репродуктор по овцеводству и один племенной завод по коневодству. Эти субъекты племенного дела в животноводстве не только обеспечивают потребности области в племенных (генетических) ресурсах, но и реализуют их за ее пределы.

В рамках всеукраинского форума «Децентрализация - основа формирования эффективной системы управления и местного развития» под председательством Премьер-министра Украины Владимира Гройсмана были подведены промежуточные итоги реализации реформы в регионах страны. Об этом сообщается на сайте Запорожской ОГА.

Запорожскую область на форуме представляли заместитель председателя - руководитель аппарата облгосадминистрации Зинаида Бойко, директор Центра развития местного самоуправления Александр Свистун, председатель Широковской объединенной территориальной громады Денис Коротенко и председатель Берестовсокой ОТГ Наталья Кушнир.

Запорожская область заняла почетное третье место среди всех регионов Украины по качеству и количеству сформированных объединенных территориальных громад.

По сравнению с июнем 2017 область поднялась еще на одну позицию. Положительную динамику и высокие показатели Запорожского региона отметил первый заместитель министра регионального развития Вячеслав Негода. По его словам, успехи областей-лидеров обусловлены эффективной работой и тесным взаимодействием областных государственных администраций и региональных центров развития местного самоуправления.

В облгосадминистрации состоялся семинар «ЭСКО и энергоменеджмент - эффективные инструменты термомодернизации бюджетных учреждений», организованный Госэнергоэффективности совместно с Запорожской облгосадминистрацией при поддержке Фонда им. Ф. Эберта в Украине.
В мероприятии приняли участие заместитель председателя облгосадминистрации Виктор Скобликов, представители Госэнергоэффективности, ООО «ДТЭК-ЭСКО», руководители бюджетных учреждений, строительных компаний, представители бизнеса и общественности.
Как отметил Виктор Скобликов, в регионе постепенно осуществляется переход на альтернативные энергоносители. В частности, 88 бюджетных учреждений отапливаются благодаря альтернативным источникам энергии, на которые переведены 11 процентов котельных.
По словам специалистов, энергосервис - это эффективный механизм привлечения частных инвестиций в термомодернизацию бюджетных учреждений. При этом, отсутствует необходимость выделять на эти цели бюджетные средства. Ведь ЭСКО-инвестор возвращает вложенные инвестиции за счет достижения экономии энергоресурсов после внедрения необходимых мер.
- Сейчас в стране около 70 тысяч бюджетных учреждений. Все они потребляют в два-три раза больше энергоресурсов, чем в Европе. Для того, чтобы осуществить термомодернизацию бюджетных зданий, нужно четыре-восемь миллиарда евро. Поэтому помощь ЭСКО-инвестора сегодня для городов и районов Украины является важной, - отметил советник Председателя Госэнергоэффективности Алексей Корчмит.
Чтобы создать надлежащие стимулы для эффективного внедрения энергоменеджмента, в этом году в рамках III Форума энергоэффективного партнерства состоялось подписание меморандумов о сотрудничестве между Госэнергоэффективности и местными органами власти. Главы облгосадминистраций и городских советов приняли на себя обязательства внедрять системы энергоменеджмента в школах, детсадах, больницах и других бюджетных учреждениях.
В Запорожском регионе областной властью введен энергомониторинг в 138 учреждениях здравоохранения, образования, культуры, расположенных в 31 населенном пункте. Дополнительно такой мониторинг также введен в пяти городах: Запорожье, Бердянске, Мелитополе, Энергодаре и Пологах.
В течение 2016 года в рамках Программы энергоэффективности внедрено 61 энергосберегающее мероприятие. Экономический эффект составил 1,98 миллиона гривен. Финансирование мероприятий происходило за счет бюджетов всех уровней и составило 13,949 миллиона гривен.
Также в 2016 году облгосадминистрацией была создана информационная база 629 потенциальных объектов бюджетной сферы с характеристиками зданий, требующих энергомодернизации [размещена на сайте облгосадминистрации]. В дальнейшем это упростит инвестору поиск учреждений для инвестиций по ЭСКО-механизму.
С целью удешевления «теплых» кредитов для жителей области действует программа возмещения 10-15 процентов суммы кредита для физических лиц и 20 процентов - для объединений совладельцев многоэтажных домов [ОСМД] и жилищно-строительных кооперативов [ЖСК]. В 2016 году на реализацию программы было выделено более 350 тысяч гривен, из которых возмещено 120 тысяч гривен для 20 ОСМД. В 2017 на реализацию программы выделено 375 тысяч гривен, в мае финансирование увеличено до 1,2 миллиона гривен, из которых уже возмещено более 380 тысяч для 35 ОСМД.
Запорожская область занимает 15 место по количеству [7515 кредитов] и 18 - по сумме [121,18 млн.грн.] выданных «теплых» кредитов с начала действия государственной программы в целом, а также 2-е место - по количеству [98 кредитов ОСМД] и 3-е место - по сумме [15950000. грн.] выданных «теплых» кредитов для ОСМД.

По ее итогам второй пятидневки соревнований коллективов уборочных звеньев за наивысшую производительность труда на приз заслуженного механизатора Украины Ивана Мартыненко. переходящий приз вручен коллективу комбайнового экипажа ООО «Берлен» Ореховского района, которым руководит Леонид Бердичевский. Об этом сообщает  Департамента агропромышленного развития облгосадминистрации.

За пять дней коллективом экипажа в составе комбайнера Юрия Товстопятко и помощника комбайнера Сергея Русинова на комбайне «John Deere» скошено 270 гектаров зерновых культур и намолочено 1020 тонн зерна при средней урожайности 37,7 центнера с одного гектара.

Поздравляем!

В Запорожской области 3 августа состоятся земельные торги в форме аукциона по продаже прав аренды на земельный участок сельскохозяйственного назначения государственной собственности для ведения товарного сельскохозяйственного производства сроком на семь лет. Об этом сообщает Главное управление Госеокадастра в Запорожской области.

На земельные торги выставляется участок, расположенный в Акимовском районе на территории Атманайского сельского совета (за пределами населенного пункта), ее площадь составляет 87,5489 га; пашня. Целевое назначение земельного участка - ведение товарного сельскохозяйственного производства.

Для участия в земельных торгах необходимо за три рабочих дня до дня проведения аукциона подать исполнителю земельных торгов заявление об участии в земельных торгах и оплатить регистрационный и гарантийный взнос.

Сведения о земельном участке можно получить на официальном сайте Госгеокадастра (раздел «Земельные торги» → аукцион № 16089), а также посмотреть местонахождение земельного участка на публичной кадастровой карте и ознакомиться с документами и материалами на лот.

Справка: для подачи заявлений на участие в земельных торгах и за более подробной информацией обращаться к исполнителю земельных торгов - ООО «Земля и право», контактное лицо - Гужеля Александр Васильевич тел .: (067) 6341367, (095) 7207830.

 

apple d

Свежий номер

Поиск

Система Orphus