Ґендерні пріорітети: запорізький досвід

 

 

reklama-2018 745x93

Пятница, 22 Декабрь 2017 13:28 Версия для печати

Ґендерні пріорітети: запорізький досвід

Оцените материал
(0 голосов)

20 грудня в Запоріжі пройшов інтерактивний круглий стіл «Рівні права та можливості – разом будуємо рівноправне суспільство» в рамках проекту «Просування участі жінок у політиці та протидія ґендерним стереотипам», який Запорізький благодійний фонд «Єдність» за майбутнє» реалізує в партнерстві з Національним Демократичним Інститутом.

Як недостатня кількість чоловіків-вчителів негативно впливає на процес навчання, виховання та формування особистості в учнів і учениць? Чому жінкам проблематично знайти хорошу високооплачувану роботу та досягати кар’єрних висот, якщо більшість випускників ВИШів – жінки? Чому зі збільшенням фінансових ресурсів в результаті децентралізації значно зменшилася кількість жінок-депутаток і керівників громад? Яку кримінальну відповідальність будуть нести особи, які вчиняють домашнє насильство, від якого страждають близько 1,5 мільйона жінок? Як можуть жінки у владі вплинути на вирішення цих та інших проблем, якщо їх представництво – 12% у Верховній раді, 17% в обласній раді – на рівнях, де приймаються рішення про подальше життя держави та регіону? НА ці та інші запитання шукали відповіді участники круглого столу.

Делегація із Запорізької області на Першому Українському Жіночому Конгресі у доповідях поділилаися останніми напрацюваннями в Україні та світі з ґендерних аспектів у освіті, політиці, місцевому самоврядуванні, економіці, протидії ґендерно зумовленому насильству, які були оприлюднені на Конгресі – голова міжфракційної депутатської групи «Рівні можливості» у Запорізькій обласній раді Тетяна Ковиліна, помічниця народного депутата Ігоря Артюшенко Олександра Шадріна, керівник проекту Тамара Огородова, менеджер проекту Оксана Дроздовська.

Гострі проблеми ґендерної нерівності у цих сферах, шляхи їх вирішення активно обговорювали на заході. Представники міжфракційних і депутатських груп «Рівні можливості» наголосили, що ці проблеми є актуальними та потребують контролю. Також гострими питаннями, на їх думку, є захист прав дітей, екологія, соціальна сфера, допомога найвразливішим верствам населення.

Занепокоєння викликає зменшення представництва жінок у владі в результаті децентралізації, відзначили жінки-депутатки 7 скликання Гуляйпільської міської ради, яка зараз входить до Гуляйпільської міської громади. Вони звернулися до учасниць не стояти осторонь процесів об’єднання у громаду, бо у новій каденції може бути відкат назад після реалізованих ініціатив і початок «з нуля» може бути невдалим. В 34 громадах Запорізькій області 15% голів громад – жінки, серед депутатів жіноче представництво – 43%. Порівняно з виборами 2015 року, коли було обрано 39% жінок-голів селищних і сільських рад, 58% жінок-депутатів, такі тенденції показують зменшення жінок у владі на найнижчому рівні, де зазвичай було паритетне представництво, відзначила у доповіді Тамара Огородова, керівник проекту.

Відчуваючи необхідність об’єднувати свої зусилля, у місцевих радах Запорізької області створено 17 міжфракційних і депутатських груп «Рівні можливості» – найбільше в Україні. Реалізованими ініціативами поділилися представниці міжфракційних депутатських груп «Рівні можливості»: Тетяна Ковиліна (голова групи у Запорізькій обласній раді), Ніна Шиян (голова групи у Василівській міській раді), Марина Ушакова (представниця групи у Дніпрорудненській міській раді). Благоустрій шкільного подвір‘я у ліцеї «Логос» (Запоріжжя), екологічні акції, просвітницька робота з учнями та ученицями, ґендерний аналіз надання матеріальної допомоги важкохворим людям, який показав, що жінки звертаються вдвічі частіше, ніж чоловіки (Василівка), підтримка міжнародної акції «Чудо-восьминіжки» – плетіння восьминіжок для недоношених дітей, які передаються до перинатального центру в місті Запоріжжя, участь у патріотичних заходах, допомога одиноким пенсіонерам (Дніпрорудненська міська рада).

Що кожен із нас знає про ґендерну рівність, роль жінки у владі, особливо на регіональному та місцевому рівні? Дуже важлива роль ЗМІ у роз’ясненні широкій громадськості ґендерних питань, відзначила головний редактор газети «Нова Таврія» (Василівський район) Тетяна Овчиннікова-Руденко, представниця міжфракційної депутатської групи «Рівні можливості» у Василівській міській раді. «Ви, як жінка, розумієте гостроту цієї проблеми, допоможіть, – звертаються до мене та моїх колежанок із групи після моїх публікацій», відзначила вона. Значущість ґендерних питань у ЗМІ, відзначила Інна Абрамова, доцент кафедри теорії комунікацій, реклами і зв’язків із громадськістю ЗНУ, яка разом зі студентами взяла участь у заході. Прогресивна журналістська молодь цікавиться цим питанням, зокрема, протидії ґендерними стереотипами, фемінітивами.

Для забезпечення рівних прав і можливостей важливим є призначення уповноважених осіб з ґендерних питань. У містах Вільнянськ і Молочанськ уповноважені особи вже є– це чоловіки-заступники міських голів. Учасники заходу зацікавилися, чи буде у Запорізькій обласній раді уповноважена особа з рівних прав і можливостей жінок і чоловіків? Перший заступник голови Запорізької обласної ради Єгор Семенков у відповідь на пропозицію Тетяни Ковиліної запропонував підготувати проект з цього питання.

Учасники заходу підтримали Резолюцію Першого Українського Жіночого Конгресу та звернулися до міжфракційного депутатського об’єднання «Рівні можливості» у Верховній Раді України щодо подальшої співпраці в напрямку впровадження ґендерної рівності.

Країни Європейського Союзу змогли досягти економічного розвитку та високих соціальних стандартів завдяки врахуванню потреб жінок і чоловіків, створенню умов для повноцінної реалізації кожної особистості. Впровадження в Україні передових європейських і міжнародних стандартів неможливе без врахування ґендерних аспектів.

Оксана Дроздовська

 

 


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Перепечатка материалов в сети только с прямой гиперссылкой на http://www.mig.com.ua

 


Прочитано 519 раз


1 Комментарий

  • Комментировать Антон Понедельник, 25 Декабрь 2017 20:46 написал Антон

    Красивые тексты докладов, но реальность совсем другая. Сейчас республиканские СМИ активно «курируют» историю одних молодженов с Киевщины — когда на свадьбе в ноябре 2017г. охранник ресторана подрезал жениха и жених умер а невеста, пишут беременная, стала вдовой. История аналогична истории Цукермана с Кривого Озера, только финал намного раньше: захотела одна девушка стать царицей и для этого решила от батюшки-царя (султана) родить богатыря, но главная жена царя (султана) сказала ей: «не бывать тебе царицей (главной женой), можешь быть только наложницей царя». Чтобы сохранить облико-морале, пришлось девушке (уже беременной от батюшки-царя) выходить замуж за Ивана-дурака (в этой сказке уже не А.Цукерман, а Иван Мандрук). Но царь (султан) не хотел чтобы Иван-дурак занимался сексом с его наложницей и приказал своим церберам (охраннику ресторана) прирезать Ивана насмерть и главврачу райбольницы приказал чтобы Ивана не лечил. И по данным полицейского расследования в этой сказке Иван-дурак умер не от ножевого ранения, кот. ему нанес охранник царя по указанию царя. По данным полицейского расследования в этой сказке Иван-дурак умер от неоказания медицинской помощи, на то он и дурак. И виноваты в этой истории (и аналогичных) — врачи- их уже наказали, добро восторжествовало. И эта сказка произошла не в Одесской или Николаевской обл. с большими турецкими гаремными традициями, это произошло в столице, в православной Киевщине. В Украине и люди поддерживают гаремные традиции, и государственные структуры отстаивают и защищают гаремные традиции с «бахчисарайскими фонтанами», с убийством евнухов и детей наложниц, не вписавшихся в планы главных жен султанов. Европейские традиции жизни — сексуальные, семейные, а соответственно и экономические — в Украине на ближайшие столетия не планируются, не предвидятся, не прогнозируются. С Рождеством вас, европейцы!

    Пожаловаться

А вы что думаете?

Спасибо за Ваш комментарий, он будет опубликован после проверки модератором!
apple d

Свежий номер

Поиск

Система Orphus