Екокласні запорожці!

 

 

reklama-2018 745x93

Пятница, 22 Апрель 2016 11:49 Версия для печати

Екокласні запорожці!

Оцените материал
(0 голосов)

Екологічна практика родини з Вишнюватого Розівського району виборола перше місце у III Всеукраїнському конкурсі «ЕКОклас: проекти, що змінять довкілля й нас». А Запорізький колегіум № 98 та його мотивуючі уроки чистоплотності стали фіналістами масштабного змагання авторів екопроектів

Церемонія нагородження кращих авторів екопроектів відбулася у Києві на набережній Дніпра. Організатори проекту запросили школярів та їх родини, директорів шкіл та вчителів, екологічних активісти  різного віку з усієї України. Конкуренція у змаганні за титул "ЕКОкласна родина" та "ЕКокласний колектив" була шалена, адже на цей конкурс з усіх областей України  надійшов 381 проект. За перемогу змагалися більше 20 тисяч учнів шкіл та вихованців гуртків.  

Але найкращим у номінації «ЕКОкласна родина» був визнан проект запорожців «Перша енергоплантація мого села. Як самому виростити біопаливо для опалювання власного будинку». Батько родини - Володимир Белай, донька Ганна та сини Володимир і Андрій з села Вишнювате  вирощують… дрова! Роблять це на власній енергетичній плантації, для якої використовують не придатну для сільськогосподарського виробництва заболочену ділянку поруч з власним будинком.   Як розказали автори проекту, ідея виникла дуже давно, коли сім’я Белай побачила у журналі «Екоінформ» статтю, як за кордоном вирощують екоплантації енергетичної верби. В Україні таких сортів нема, тому сім’я Белай вирішили вирощувати на заболоченій місцевості звичайну вербу. Тепер на додаток до тепла й комфорта мають перемогу та титул «ЕКОкласна родина».

А от колектив Запорізького колегіуму № 98 отримав почесне 3 місце як «ЕКОкласний колектив». Їх конкурсний проект мав назву «Уроки чистоплотності» й спрямовувався на активізацію та мотивування громадян через залучення до екоакцій та смарт-мобів. Юні екологи разом з викладачами проводили унікальні «Уроки чистоплотності», на яких навчали учнів екологічно дружньому до екології способу життя. До роботи долучилися майже всі вихованці колегіуму № 98, а це майже 700 чоловік. Школярі впорядковували територію колегіуму, взяли участь у Всеукраїнському дні екологічних заходів, а також виконали рейди на о. Хортиця та здійснили моніторинг забрудненості.

- Мені дуже сподобалося спілкуватися з молодшими школярами і навчати їх правильному ставленню до довкілля, – розповідає Павло Холощук, один із учасників команди. – Розумію, що ми все ж можемо змінити наші звички та ставитися до природи більш дружньо. І просто чудово, що нашу роботу визнали та оцінили!

Антоніна Міщук, керівник проекту вважає, що «ЕКОклас» став не лише гарним мотиватором для учасників «Екоклубу 98», але і певним майданчиком для реалізації учнівських ідей: «Ми вдячні організаторам за таку чудову нагоду й по закінченні конкурсу не припиняємо свою екологічну діяльність, а наступного року обов’язково поділимося своїми результатами з «ЕКОкласом».

- Наш соціальний проект «ЕКОклас» безперервно розвивається, - поділився В’ячеслав Поврознік, виконавчий директор торговельної мережі «Фокстрот», організатор конкурсу «ЕКОклас». -  Так цього року ми не лише розширили аудиторію учасників від шкільних колективів до родин, але й  запровадили гран-прі. Це головна нагорода для авторів проекту, що навчає правилам екологічної культури та відповідальності максимально широке коло  українців.


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Перепечатка материалов в сети только с прямой гиперссылкой на http://www.mig.com.ua

 


Прочитано 2306 раз


А вы что думаете?

Спасибо за Ваш комментарий, он будет опубликован после проверки модератором!
apple d

Свежий номер

MIG-2018 01 18 03 1 253x374

 
 

Поиск

Система Orphus