Заява на знак протесту проти продовження терміну ув’язнення Романа Сущенка

 

 

reklama-2018 745x93

Воскресенье, 01 Октябрь 2017 14:34 Версия для печати

Заява на знак протесту проти продовження терміну ув’язнення Романа Сущенка

Рік тому – 30 вересня 2016 року власного кореспондента інформаційного агентства «Укрінформ» у Франції Романа Сущенка затримали у Москві, куди він прибув з приватним візитом. 2 жовтня російські ЗМІ повідомили, що Романа Сущенка тримають у СІЗО «Лефортово» і звинувачують у «шпигунстві».

25 вересня 2017 року Московський міський суд продовжив арешт українського журналіста ще на два місяці, до 30 листопада.

Напередодні сумної річниці Незалежна медіа-профспілка України отримала Заяву Центру моніторингу свободи преси Асоціації польських журналістів, які висловлюють свій рішучий протест проти переслідування російською владою Романа Сущенка та інших українських журналістів.

 

Заява

Центру моніторингу свободи преси Асоціації польських журналістів

на знак протесту проти продовження терміну увязнення

українського журналіста Романа Сущенка в Москві

 

Центр моніторингу свободи преси (CMWP) Асоціації польських журналістів (SDP) висловлює рішучий протест проти продовження утримання під вартою в Москві журналіста української інформаційної агенції Укрінформ Романа Сущенка за підозрою у шпигунстві і закликає російську владу зняти звинувачення проти журналіста та негайно його звільнити. Рішення про продовження утримання під вартою було прийняте російським судом 25 вересня цього року.

Паризький кореспондент української інформаційної агенції Укрінформ Роман Сущенко був арештований в Москві за підозрою у шпигунстві 30 вересня 2015 року. Журналісту  не дозволили зустрітися ані з родиною, ані з православним священником, також було ускладнено листування з рідними і знайомими. Роман Сущенко став символом переслідування українських журналістів в Росії та на територіях, окупованих Російською Федерацією або проросійськими сепаратистами. Згідно інформації української інформаційної агенції Укрінформ, в Криму триває кримінальне переслідування ще одного українського журналіста – Миколи Семени, а на Донбасі ув’язнено журналіста Станіслава Асеєва. Всі троє – Сущенко, Семена і Асеєв відомі своєю рішучею критикою нинішньої антиукраїнської політики Росії.

Центр моніторингу свободи преси Асоціації польських журналістів звертається до міжнародних журналістських організацій із закликом вжити рішучих заходів, що сприятимуть звільненню Романа Сущенка і інших українських журналістів, увязнених в Росії та на територіях, окупованих Російською Федерацією.

Асоціація польських журналістів (SDP) раніше вже висловлювала протест проти затримання і арешту Романа Сущенка: в жовтні 2016 р. (заява CMWP від 4.10.2016 р.) та в лютому 2017 р. (заява  ZG SDP від 3.02.2017 р.) і у червні 2017 р. (заява від 27.06.2017 р.) і надалі дотримується своєї позиції, висловленої у вищезгаданих заявах.

 

Доктор Йоланта Хайдаш,

Директор Центр моніторингу свободи преси Асоціації польських журналістів


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Перепечатка материалов в сети только с прямой гиперссылкой на http://www.mig.com.ua

 


Прочитано 425 раз


А вы что думаете?

Спасибо за Ваш комментарий, он будет опубликован после проверки модератором!
apple d

Свежий номер

Поиск

Система Orphus